Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Kanarya Adaları’ndan Sevgiler, Burberry.

25 Ocak 2023
Kanarya Adaları’ndan Sevgiler, Burberry.

İkonik İngiliz markası Burberry, imza deseni olan kilt desenini, deyim yerindeyse başka bir boyuta taşıyor. İngiliz perspektifi, bu kez egzotik topraklarda vücut buluyor.

 “Landscapes” kampanyasının bir parçası olarak Burberry, Kanarya Adaları ve Güney Afrika’da seçtiği arazilerde çevre dostu doğal mineraller ve süt bazlı boyalar kullanarak ikonik desenini “doğa tuvali”ne işledi.

Burberry, bu eşsiz tasarımın yağmur ve rüzgarla uçup gideceğini ve asla doğaya zarar vermediği bilgisini verirken sürecin tamamı için ilgili belediyelerin çevre departmanlarıyla beraber çalıştığını da ekliyor.

Elsie Burberry’nin seyahatlerinden ilham alan proje; Kanarya Adaları’ndaki El Hierro’da yerel İspanyol arazi sanatçısı Jorge Rodriguez Gerada’nın hünerli ellerinde son şeklini aldı.

Güney Afrika’nın Cape Overberg bölgesindeki amblem ise öncü havacı Betty Kirby-Green’in 1937’de Clapham’dan Cape Town’da gerçekleştirdiği rekor kıran uçuşuna saygı duruşunda bulunmak üzere tasarlandı.

Doğal koşullar sağlandığı takdirde kısa bir süre içerisinde silinmesi beklenen enstalasyonu görenler ise Burberry’nin marka mirasına şapka çıkartıyor.