Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Kamelya Yeniden Açıyor: Chanel Première Extrait De Camélia

17 Mart 2021
Kamelya Yeniden Açıyor: Chanel Première Extrait De Camélia

Sevgililer Günü yaklaşırken sunulan kamelya motifli bu yeni iki saat, Chanel’in şık tasarımlarını seven pek çok kadını heyecanlandıracak türden.

Chanel’in sembollerinden biri olan kamelya çiçeğinin arkasında romantik bir hikâye var. Anlatılana göre, Coco Chanel’in en sevdiği çiçek kamelyadır, tasarımcının bu çiçeğe olan sevgisinin ise hayatının aşkı Boy Capel’in hediye ettiği bir buket kamelyadan geldiği söylenir. O vakitten sonra Chanel, kamelyaları saçlarına, kıyafetlerinin yakalarına iliştirmiştir. Ayrıca, markanın pek çok koleksiyonunda da kamelya motifi kullanılmış ve kamelya, artık markanın sembollerinden biri haline gelmiştir. Şimdiyse Chanel, Sevgililer Günü’nün yaklaştığı bu vakitlerde, kamelyaları yeniden canlandırıyor ve iki yeni saatini duyuruyor: Première Extrait De Camèlia.

Kamelya Yeniden Açıyor: Chanel Première Extrait De Camélia
Chanel Première Extrait De Camélia

Pırlantanın göz alıcı ışıltısının saat tasarımıyla birleştiği bu iki saat, Chanel’in ikonik motifi olan kamelyaları da kullanılmasıyla göz alıcı bir hal alıyor. Première koleksiyonunda yer alan bu saatlerden birinin kasası 18 ayar altından yapılmış, ayrıca saatin yanına eklenmiş kamelya motifi de 18 ayar altından üretilmiş ve 0.12 karatlık 26 pırlanta taşıyla işlenmiş. Saatin kadranı da yine 116 pırlanta taşla kaplı. Siyah kauçuktan yapılmış ve kadife yumuşaklığına sahip kayışın tokası ise 18 ayar altın. Saatin satış fiyatı ise 14.200 dolar.

Kamelya Yeniden Açıyor: Chanel Première Extrait De Camélia
Chanel Première Extrait De Camélia

Serinin ikinci saatinin kasası da 18 ayar altından yapılmış; saate iliştirilmiş kamelya seti ise yine 18 ayar altından, fakat bu modelde 0.4 karatlık tek bir pırlanta taş işlenmiş. Saatin kadranı ise diğerinden farklı olarak siyah renkte. Kayışı da diğer saat gibi kadife yumuşaklığında siyah kauçuk bir kayış, tokası 18 ayar altından yapılmış. Bu saatin satış fiyatı ise 7.100 dolar.

Premiere koleksiyonun parçası olan bu iki saat 1.000 adetle sınırlı sayıda üretilmiş.