Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

J’adore’un Yeni Silüeti

30 Kasım 2021
J’adore’un Yeni Silüeti

Moda sektöründeki pek çok ikonik markanın, nevi şahsına münhasır tasarımları bugün kült mertebesinde anılırken, görsel hafızamıza kazınan kimi silüetler, bugün hala o markanın adını duyduğumuzda gözümüzün önüne geliveriyor. Konu lüks olduğunda ve Dior öznemiz iken, markanın ikonik parfüm şişesi J’adore’u düşünmemek elde değil…

Lüks moda evi de aynı hissiyatı taşıyor olacak ki, ikonik şişenin daha kalıcı hale gelmesi ve bu tasarıma bir saygı duruşu gerektiği için Dior, tasarımcı India Mahdavi ile bir araya gelerek J’adore şişesini, sınırlı sayıda bir tasarımla yeniden yorumluyor. 

J’adore’un Yeni Silüeti
J’adore’un Yeni Silüeti

Venedik’in cam üfleme sanatıyla meşhur adası Murano’da bizzat bu mirası yaşatan artizanların elinde, Mahdavi’nin kreatif direktörlüğüyle ortaya çıkan şişe, tasarımcının tabiriyle hipnotik bir iz bırakıyor. İçerisinde bulundurduğu notalarla hali hazırda büyüleyici bir formüle sahip tasarım, sınırlı sayıda üretilen bu özel şişesiyle de evladiyelik bir ürün oluyor. Mahdavi ile yakın zamanda Salone del Mobile’de bir araya gelen Dior’un bir sonraki adımı, hangi kült tasarımına doğru olacak, merak konusu.

J’adore’un Yeni Silüeti
J’adore’un Yeni Silüeti