Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

IWC Big Pilot’s Watch TOP GUN Lake Tahoe, Şimdi Daimi Takvimli

19 Haziran 2023
IWC Big Pilot’s Watch TOP GUN Lake Tahoe, Şimdi Daimi Takvimli

IWC, geçtiğimiz günlerde düzenlenen F1 Grand Prix’de Lewis Hamilton’ın bileğinde de gördüğümüz IWC Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar TOP GUN Lake Tahoe’yu duyurdu.

“Top Gun” denildiği zaman aklınıza ilk olarak ne geliyor? Pek çoğumuz, ikonik güneş gözlükleri ve Amerikan Hava Kuvvetleri formasıyla Tom Cruise’u –filmdeki karakterinin adıyla Pete Mitchell– düşünürüz muhtemelen. Eğer bir saat meraklısı iseniz IWC’nin farklı renklerdeki seramik kasalarda tasarladığı “Colors of TOP GUN” serisindeki saatler gelecektir.

Markanın 2022’de tanıttığı “Colors of TOP GUN” serisindeki IWC Pilot saatleri, Amerikan Donanması’ndaki uçuş okulu Top Gun’ın manzarasından ya da üniformalarının renginden ilhamla tasarlanıyor. Üniformaların ve uçuş okulu çevresindeki manzaraların fotoğraflarını çeken IWC tasarım ekibi, hepsini bir duvara asarak başlıyor çalışmaya. Renk koduna karar verme aşamasında ise Pantone’un Color Matching System’i kullanılıyor. Bugüne dek Mojave Çölü’nün bej, Amerikan jetlerinin siyah ve Tahoe Gölü’nün etrafındaki karla kaplı beyaz manzaranın renginden esinlenen modeller tasarlandı.

Iwc Big Pilot’s Watch Top Gun Lake Tahoe, Şimdi Daimi Takvimli

Geçtiğimiz günlerde duyurulan IWC Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar TOP GUN Lake Tahoe IW503008 modeliyle ise seriye bir yeni saat daha eklendi. Bu yeni saat, geçtiğimiz sene duyurulan Pilot’s Watch Chronograph TOP GUN Edition “Lake Tahoe”nun daimi takvimle yenilenmiş bir versiyonu.

Uçuş okulunun beyaz üniformaları ve kışın Tahoe Gölü etrafında görülen bembeyaz kar manzarasından esinlenen Perpetual Calendar TOP GUN Lake Tahoe, hem Kuzey hem de Güney Yarımküre’de Ay’ın evrelerini gösteren daimi takvimli komplikasyonla tasarlanmış. Otomatik kalibre 52615 ile çalışan Perpetual Calendar TOP GUN Lake Tahoe, bir kere kurulduktan sonra 2100’e kadar ayarlama gerektirmiyor. Güç rezervi ise 7 gün. 1980’lerde meşhur saatçi Kurt Klaus’nun ürettiği, o yıllardan beri gelişerek IWC saatlerine hayat veren mekanizmayı safir kasa arkasından görmek mümkün.

Iwc Big Pilot’s Watch Top Gun Lake Tahoe, Şimdi Daimi Takvimli

46,5 mm çapında tasarlanan beyaz seramik kasasına kontrast yaratan siyah kadranıyla Perpetual Calendar TOP GUN “Lake Tahoe”, alıştığımız türden iddialı bir IWC Pilot saati. Ay’ın evreleri, haftanın günlerini ve ayı gösteren alt kadranları ve yıl göstergesiyle selefi “Lake Tahoe” modeline göre de gösterişli bir kadran.

IWC Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar TOP GUN Lake Tahoe IW503008, temmuz ayı itibarıyla satışa sunulacak. Bu hacimli saatin bilekte nasıl durduğunu merak ederseniz marka henüz saati resmi olarak duyurmadan önce haziran ayının başlarında düzenlenen F1 Grand Prix’sinde saati takan Lewis Hamilton’ın karelerine göz atabilirsiniz.