Hoşçakal Twitter!

Son dönemin ilgi çeken konuları arasında yer alan Twitter & Elon Musk eşleşmesi bireysel kullanıcıların yanı sıra kurumsal markaların da tepkisiyle karşılaştı.

Uzun zamandır gündemi meşgul eden satın alma süreci, içerideki değişiklikler, Musk’ın Twitter üzerindeki denemeleri bazı çevrelerce hoş karşılanmazken, bazıları ise Twitter için Musk’ın yeni oyuncağı benzetmesini yapmakla yetindi.

Durumun açıklanmasının ardından Twitter’ı artık bir sosyal medya ve haberleşme platformu olarak kullanmayacağını duyuran markalar ve Gigi Hadid gibi ünlüler arasına yeni bir marka eklendi. Balenciaga yaptığı bu hamle ile duruma tepkisini gösteren ilk büyük moda markası oldu.

Marka konuya dair açıklama yapmazken diğer sosyal medya platformlarındaki varlığını sürdürmeye devam edeceği ancak artık Twitter’ı bir iletişim aracı olarak kullanmayacağı yönündeki haberleri de doğruladı.

Instagram’da yaklaşık 14 milyon takipçiye sahip olan Paris merkezli İspanyol markası, Twitter’da sırt çevirdiği 950 bin takipçisini ise başka platformlarda yakalamakta zorlanmayacak gibi gözüküyor.

Kampanya çekimlerinde sosyal medyanın gündemi olan isimleri konuk eden marka, bu hamlesini yaparken sosyal medya platformlarına ihtiyaç duymadığını da ispat ediyor.
Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir