Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

H&M Mugler’in İmzasını Taşıyacak

29 Mart 2023
H&M Mugler’in İmzasını Taşıyacak

Cinsiyet ayrımcılığının ve ırkçılığın önünde duran tasarımları ve defilelerinde tercih ettiği tema ve şovlarında bu konuda hiçbir zaman taviz vermeyen duruşuyla da adından söz ettiren, ikonik moda evi Mugler; bu sefer yeni iş birliğiyle gündemde..

Avangart ve cinsiyetten bağımsız haute couture tasarımlarını fütüristik bir çizgide sunan maison, markanın kurucusu Manfred Thierry Mugler’in ölümünden önce flört etmeye başladığı H&M ile anlaşmaya vardı.

H&Amp;M Mugler’in İmzasını Taşıyacak
H&Amp;M Mugler’in İmzasını Taşıyacak

Mugler’in ikonik tasarımları üzerine kurulan koleksiyon markanın geçmişini, bugününü ve geleceğini birleştirmeyi hedefliyor.

H&M Kreatif Danışmanı Ann-Sofie Johansson; 2022 yılında vefat eden Manfred Thierry Mugler’in mirasını onurlandıran bu koleksiyonla gurur duyduklarını söylerken Mugler Kreatif Danışmanı Casy Cadwallader ile Manfred’in koleksiyonun başında birlikte çalışmış olmalarının da büyük bir şans olduğunu dile getirdi.

H&Amp;M Mugler’in İmzasını Taşıyacak
H&Amp;M Mugler’in İmzasını Taşıyacak

Mugler’in imzası niteliğindeki geniş ve keskin omuzlar, bele oturan detaylar, vücut kıvrımlarına ve özgüvene övgü bu iş birliğinde de ön planda tutulmuş.

Kadın ve erkek parçalarını Mugler geçişkenliğiyle yoğuran koleksiyon bu iş birliğini Amaarae, Shygirl, Eartheater ve Arca gibi sanatçıların yer aldığı bir müzik videosuyla onurlandı.