Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

“Herkes İçin Sanat” Londra’ya Geliyor!

22 Haziran 2022
“Herkes İçin Sanat” Londra’ya Geliyor!

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi dönemi ile yükselişe geçen Immersive Art; yani AR, holografi ve dijital projeksiyon gibi teknolojiler kanalıyla yaratılan mekanlardaki sanat eserlerine ulaşabilme imkanı sunan, eserlerin sanatseverlerle kolay bir şekilde buluşmasını sağlayan, alternatif bir sanat platformu halini aldı, sanat rutinimizde yerini baki kıldı.

Bu rüzgardan faydalanan sanat şehri Londra, Marble Arch Place’te 2022 sonbaharında ülkenin ilk kalıcı ‘immersive art’ merkezini açıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=AdLD3FTQPNI

Frameless isimli, 3 bin metrekareye oturan merkezde Wassily Kandinsky, Claude Monet, Paul Cezanne, Canaletto, Gustav Klimt, Rembrandt gibi isimlerin yer alacağı bir kürasyon yer alacak.

Küratörlüğünü Artscapes UK’in üstlendiği çalışma, İngiltere’nin en büyük üç boyutlu dijital sanat projesi olması sebebiyle şimdiden büyük bir heyecanla bekleniyor. Sanatseverlerin birçok duyusuna hitap edecek olan projede eserler, 4K projeksiyon teknolojisi kullanılarak yansıtılacak.

“Herkes İçin Sanat” Londra’ya Geliyor!
“Herkes İçin Sanat” Londra’ya Geliyor!

“Sanat herkes içindir” diyen Artscapes UK’in kurucu direktörü Rose Balston, projenin ziyaretçilere daha önce yaşamadıkları görsel bir deneyim sunacağını düşündükleri çok sayıda tür, teknik ve dönemden eserler içereceğinin müjdesini de şimdiden verdi.