Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Guerlain Butiğini Baccarat Onurlandırıyor!

26 Ocak 2024
Guerlain Butiğini Baccarat Onurlandırıyor!

Fransız parfüm evi Guerlain 1914 yılında açmayı başardığı Champs-Élysées Bulvarı’ndaki butiğinin 110. yılını kutlamak üzere Baccarat Le Flacon Tortue şişesine özel bir tasarımla karşımızda.

Fransız lüksünün sembolü ve Baccarat’nın imzası olan kırmızı tonu birleşince ortaya bu göz kamaştıran şişe çıkarken tasarımın arkasındaki hikayenin de oldukça merak uyandırıcı olduğunu söylemeden geçmeyelim. Şişenin kamplumbağa şeklinde oluşu elbette bir tesadüf değil. Tasarım; Ezop’un Kaplumbağa ve Tavşan hikayesine selam gönderirken, butiğin onca aksiliğe rağmen uzunca bir süre sonra açılmış olmasına göndermede de bulunmayı ihmal etmiyor.

Guerlain Butiğini Baccarat Onurlandırıyor!
Guerlain Butiğini Baccarat Onurlandırıyor!

Baccarat’nın Guerlain için sunduğu Le Flacon Tortue Red Edition‘ın üst notalarında siyah frenk üzümü, menekşe, badem, şeftali, kavun ve anason herkesi hipnotize ederken orta notalarda vadi zambağı, badem çiçeği, ebegümeci, mimoza, şakayık, leylak ve gül duyusal bir şölene imza atıyor. Temel notaları badem ağacı, sandal ağacı, vanilya, benzoin ve sedir olan parfüm gerçek bir yaratım harikası.

Bu duyusal şöleni barındıran şişe ise her biri yoğun kırmızı kristali ortaya çıkarmak için özenle parlatılmış 88 stilize façetayı sergiliyor. Ardından kadim ‘barbikaj’ tekniği ile ipek iplikler hassasiyetle tek tek taranıp şişenin boynu hassas bir mum mühürle kapatılıyor. Bizlere ise bu hazzı yaşamak kalıyor.