Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Gücün Gerçek İfadesi: Jacques Philippe Premium Chronograph

28 Aralık 2023
Gücün Gerçek İfadesi: Jacques Philippe Premium Chronograph
İsviçre kökenli genç saat markası Jacques Philippe’in limitli yeni modelini deneyimliyoruz.
Jacques Philippe Fortis
Jacques Philippe Ref JPAGC2101X3

Söz konusu saatler olduğunda mekanizmadan tasarıma incelenecek, mercek altına alınacak pek çok detay var. İsviçre geleneğinin kalite ve ustalığını, günümüz trendleriyle yorumlayan İsviçre kökenli marka Jacques Philippe her iki zanaatı da bir arada sunuyor. Markanın yeni modeli, zaman ölçümünde hassasiyeti saat meraklılarıyla buluşturuyor.

Jacques Philippe
Çelik kasa ve som altın bezele kahverengi deri kayış eşlik ediyor. Katlanır klips Jacques Philippe imzasıyla tasarlanmış.  

Markanın “Gücün Gerçek İfadesi” mottosuyla limitli sayıda duyurduğu model, 18 ayar som altın bezel ile çevrelenen 45 mm çapındaki çelik kasasıyla ilk bakışta dikkatleri üzerine çekiyor. Çelik ve som altının şık birlikteliği, iskelet kadrandaki altın rengi detaylarla taçlandırılmış. 45 mm çapındaki hacimli kasasına rağmen elegan duruşuyla dikkat çeken saat, yalın çizgili cesur tasarımıyla bilekte göz dolduruyor.

Gümüş tonlarındaki iskelet kadran, çizilmeye dayanıklı safir cam ile korunuyor. 100 metreye kadar suya dayanıklılığı olan Fortis’in kalbinde ise otomatik mekanizma Sellita SW510 yer alıyor. Saat 3 ve 9 konumundaki alt kadranlarda 30 ve 60 saniyelik iki kronograf yer alıyor. Otomatik mekanizmayı açık kasa arkasından görmek mümkün. Limitli üretim olan saatlerin kasa arkasına bu limitli edisyonun sayıları işlenmiş. Bizim deneyimlediğimiz saatin kasa arkasında “LIMITED EDITION 67” ibaresi yer alıyordu örneğin.

Saat&Amp;Saat - Jacques Philippe Fortis

Erişebilir saat segmentinin en iddialı markalarından biri olan Jacques Philippe, yüksek saatçilikte sunduğu kalite ve lüks şıklığı yansıttığı tasarımlarıyla son yıllarda Türkiye pazarının dikkat çeken saat markalarından biri. Markanın en yeni otomatik modellerinden Fortis ise ismi kadar iddialı bir tasarım. Jacques Philippe Premium Chronograph’i Saat&Saat mağazalarından ve www.saatvesaat.com.tr’den edinebilirsiniz.

Jacques Philippe Fortis İnceleme
Jacques Philippe