Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Girard Perregaux ve Saint Laurent İşbirliği

15 Haziran 2023
Girard Perregaux ve Saint Laurent İşbirliği

Yüksek saatçilik dünyasının son zamanlardaki en çarpıcı işbirliği Girard Perregaux ve Saint Laurent’den geldi. Lüks dünyasının iki büyük markası, Girard Perregaux’nun 1970’lerde ürettiği ikonik saati Casquette’ye Saint Laurent dokunuşlarıyla yeniden hayat veriyor.

Girard Perregaux’nun Casquette’i 1970’lerde tanıtıldığı zaman ezber bozan, yenilikçi ve alışılmışın dışında sıfatlarıyla anılır olmuştu. Bugünlerde, aynı kelimelerle yazacağımız bir yeni Girard Perregaux saati duyuruldu fakat bu saati anlatırken bir yeni sıfat daha ekleyeceğiz: Avangart. Yüksek saatçiliğin en eski markalarından Girard Perregaux’nun yeni saati Casquette 2.0 Saint-Laurent 01, ezber bozan ve avangart bir model çünkü Saint Laurent ile birlikte tasarlandı.

Girard Perregaux Ve Saint Laurent İşbirliği

Saint Laurent’in moda tasarımcısı Anthony Vaccarello imzalı Casquette 2.0 Saint-Laurent 01, tamamen siyah seramik ve siyah PVD ile tasarlanmış şık bir dijital saat. Girard Perregaux’nun 70’lerde ürettiği Casquette modelinden ilhamla tasarlanan Casquette 2.0 Saint-Laurent 01’nin saat kadranı bir kutu gibi tasarlanmış. Dijital saatin zamanı gösteren LED ekranı üst yüzeye değil, alışılmışın aksine kutucuk şeklindeki kadranın kayışla bağlandığı yüzeye yerleştirilmiş.

Girard Perregaux Ve Saint Laurent İşbirliği
Zaman gösteren LED ekranın farklı bir yere yerleştirilebilmesi, saatte kullanılan kronograf sayesinde.

100 adetle limitli üretilen Casquette 2.0 Saint-Laurent 01, Paris ve Los Angeles’taki Saint Laurent Rive Droite mağazalarının yanı sıra belli başlı ülkelerde ve Saint Laurent Rive Droite mağazası aracılığıyla çevrimiçi olarak satışa sunulacak.