Geçmişin İzinde Bir Yeniden Doğuş

1960’larda Federico Fellini, La Dolce Vita için sıradan bir yüz ararken hem Marcello Mastroianni’yi hem de Persol’ün PO3260 modelini ünlü edeceğini biliyor muydu acaba?

Fellini sebep olacağı bu durumdan haberdar mıydı bilinmez, ama La Dolce Vita’nın üzerinden yaklaşık 30 yıl geçtikten sonra, 1990’lara geldiğimizde Yetenekli Bay Ripley ile Jude Law’ın gözünde gördüğümüz Persol PO3260, hala biliniyor. Öyle ki, bu kült tasarım geçtiğimiz sene derin uykusundan yeniden uyandı. Yıllardır karizmatik duruşundan ödün vermeyen tasarım, kapsül bir koleksiyon halinde yeniden satışta. “Person’ün DNA’sıyla güçlü bir bağa sahip bir simge arıyorduk, bu cesur modelimiz markanın simgesi olmasının dışında bize sinema dünyasıyla kurduğumuz köprüyü de hatırlatıyor” diyen küresel marka direktörü Niels van Geet, marka olarak geçmişe bağlılığın yeni formunu sunmanın gururunu taşıdıklarını da ekliyor.

The Talented Mr. Ripley, 1999.

Meflecto adını verdiği sistem ile gözlük kollarının baş üzerinde yarattığı baskıyı ortadan kaldırarak yüksek konfor sağlayan Persol, PO3260 için hazırlanan bu özel koleksiyonda 7 farklı renk seçeneği sunsa da markanın imzası kabul edilen mavi “cobalto” rengi, bu modelde sadece 200 tasarımda kullanıldı.

Sinemanın kült filmlerinin unutulmaz isimleri olan Marcello Mastroianni ve Jude Law’dan sonra kim bilir belki de 2000’li yılların Persol’le özdeşleşen ismi çok yakınımızda bir yerlerdedir.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir