Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

LVMH Saat Haftası’nda Hublot: Füzyon Sanatında Yeni Raunt

30 Ocak 2021
LVMH Saat Haftası’nda Hublot: Füzyon Sanatında Yeni Raunt

25-29 Ocak tarihleri arasında dijital olarak süren LVMH Saat Haftası’nda Hublot, materyale getirdiği yeniliklerle öne çıktı.

Geçtiğimiz yıl, tesadüfen mükemmel bir zamanlama ile Zenith, TAG Heuer, Hublot ve Bulgari’nin dahil olduğu lüks şirketler grubu LVMH, 2020 yılının yeni saatlerini, Covid-19 dünyayı kasıp kavurmadan sadece birkaç hafta önce Dubai‘de tanıtmıştı.

Bu sefer 25 Ocak’ta Jean-Christophe Babin’in sunumuyla açılışı yapılan yeni etkinlikte, Bulgari, Hublot ve Zenith için sanal bir LVMH Watch Week düzenlendi ve 2021 yılının yeni saatleri duyuruldu. Ancak TAG Heuer bu seferki tanıtımda yer almadı, çünkü yeni CEO Frédéric Arnault’nun açıklamasına göre 4 Şubat günü yapılacak dijital bir etkinlikte şimdiye kadarki en büyük iş ortaklığının duyurusu yapılacak. Hublot’nun yeni saatleri çağdaş sanata duyduğu ilgiyi ve füzyon sanatını mükemmelleştirmek konusundaki çalışmalarını yansıtır nitelikteydi.

Hublot Big Bang Integral Ceramic: Beyaz, Lacivert ve Gri

Lvmh Saat Haftası'Nda Hublot: Füzyon Sanatında Yeni Raunt
Lvmh Saat Haftası’Nda Hublot: Füzyon Sanatında Yeni Raunt

Hublot daha önce duyurduğumuz siyah seramik (Black Magic) modelin ardından Big Bang Integral modelini üç yeni seramik rengiyle piyasaya sürdü. Hepsi çizilmeye karşı yüksek direnç gösteren, dayanıklılık ve hipoalerjenik özelliklere sahip beyaz, lacivert ve gri. Saatler, Hublot‘un monoblok mimarisiyle (ilk bağlantının kasayla kaynaştığı entegre bir bilezik) “tek renk tek malzeme” stilinin başarılı örneklerini oluşturuyor.

Hublot’nun alametifarikası olan seramik, sertlik ve hafifliğin (çelikten iki üç kat daha sert ve yüzde 30 daha hafif) mükemmel birleşimini temsil ediyor. Burada kasa, bezel, kasa arkası ve bilezik oluşturmak için kullanılan seramik, işlenmesi zor olan yüksek teknoloji ürünü bir materyal. Seramik cilt ile mükemmel bir uyum gösteren bir malzeme ve düşük ısı iletkenliği sayesinde dokunulduğunda yumuşak bir his uyandırıyor. Kullanıcı konforu için siyah, lacivert veya gri kompozit bezel çıkıntıları ve kurma kolu ile düğmelerdeki kauçuk parçalar dışında tamamen seramikten yapılmış bir saat. 

Big Bang Integral, 42 mm çapıdaki kasa ile birleştirilmiş tam entegre bileziği ile diğer Big Bang modellerinden kolayca ayırt edilebilir.

Mekanizma ise önceki Unico HUB1242‘nin değiştirilmiş bir versiyonu olan HUB1280. Öncekinden daha ince ama sadece değiştirilmiş demek mekanizmadaki yenilikleri anlatmayabilir, mekanizmanın dört yeni patentli teknik yenilik de içerdiğini (saniye kontrolü, sürtünmeyi azaltan kronograf gibi) söylemek gerek.  

Hublot Classic Fusion Orlinski ve Diğer Yenilikler

Lvmh Saat Haftası'Nda Hublot: Füzyon Sanatında Yeni Raunt
Lvmh Saat Haftası’Nda Hublot: Füzyon Sanatında Yeni Raunt

Renkli vahşi hayvan heykelleriyle tanınan Fransız heykeltıraş Richard Orlinski, keskin geometrik tarzıyla 2017’den beri Hublot saatlerini şekillendiren isimlerden biri. 

Lvmh Saat Haftası'Nda Hublot: Füzyon Sanatında Yeni Raunt
Lvmh Saat Haftası’Nda Hublot: Füzyon Sanatında Yeni Raunt

40 mm çapındaki Classic Fusion Orlinski kayış ve kurma tepesi haricinde, tamamen seramik kaplı iki farklı monokrom versiyonla geliyor. Gösterişli mavi ve parlak siyah, sanatçının işlerinde kullandığı renk kodlarını anımsatıyor.

Lvmh Saat Haftası'Nda Hublot: Füzyon Sanatında Yeni Raunt
Big Bang One Click

Hublot bütün bu modellere ek olarak 14 günlük güç rezervli ünlü bir mekanizmaya sahip Big Bang MP-11 14-Day Power Reserve Magic Gold ve Big Bang MP-11 14-Day Power Reserve Blue Sapphire isimli iki yeni modeli duyurdu. Ayrıca pratik yapısıyla kadınların ilgisini çeken Big Bang One Click ailesine elektrik mavisi, ahududu pembesi veya terakota turuncu renklerle dikkat çeken doğal kauçuk kayışlarla 14 farklı kombinasyon yapılabilen iki yeni model de katıldı. Hublot cephesinde son olarak Spirit of Big Bang Beige ve Spirit of Big Bang Tourbillon 5-Day Power Reserve Carbon White diğer dikkate değer modeller oldu.

Lvmh Saat Haftası'Nda Hublot: Füzyon Sanatında Yeni Raunt
Spirit Of Big Bang Tourbillon 5-Day Power Reserve Carbon White