Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Frieze New York Başlıyor

26 Nisan 2021
Frieze New York Başlıyor

Dünyanın en önemli uluslararası çağdaş sanat fuarlarından biri olarak kabul edilen Frieze New York, 5-9 Mayıs tarihleri arasında New York’ta gerçekleşecek.

The Shed kültür merkezinde gerçekleştirilecek olan fuarın aynı zamanda “Frieze Viewing Room” etkinliği ile katılımcılar, online olarak da fuarı ziyaret etme imkanı bulacak.

Frieze New York Başlıyor
Frieze New York, 5-9 Mayıs Tarihleri Arasında The Shed’De.

Kültür merkezindeki fuar, ayın 9’una kadar ziyaretçi kabul etse de “viewing room” 14 Mayıs’a kadar açık olacak. Fuar programındaki sanatçıların da yer alacağı online platformda katılımcılar üç boyutlu enstalasyonlar ve artırılmış gerçeklik içeren bölümlerle karşılaşacaklar.

Bu yılki teması ABD’deki ırk kavramını ve vatandaşlığı anlamada sanatın rolü olarak açıklanan fuarda pandemi sebebiyle, bilet alan ziyaretçilerin fuar gününden en erken üç gün önce PCR testi yaptırmış olmaları şart koşuluyor. Test yaptırmış olsanız dahi fuar alanında fiziksel olarak iki saat kalabileceğinizi hatırlatıp, dijital fuar döneminin bu minvalde daha rasyonel bir karar olacağı fikrimizi de belirtelim.