Frieze London Yeni Edisyonuyla Geliyor

Dünyanın en önemli çağdaş sanat fuarlarından kabul edilen ve bu yıl 19. edisyonuyla sanatseverlerle buluşmayı bekleyen Frieze London; fuara katılacak galerileri açıkladı.

Her yıl yapılan başvurular arasından kriterlere uygun olan galerilerin belirlendiği fuar 12-16 Ekim tarihleri arasında her zamanki yerinde, Regent’s Park’ta kurulacak.

Eva Langret direktörlüğündeki fuara bu yıl 42 ülkeden toplam 162 galerinin katılacağı açıklanırken Frieze Masters ile eş zamanlı ilerleyeceği bilgisi de sanatseverler için sürpriz olmadı. Direktörlüğünü Nathan Clements-Gillespie’nin üstlendiği Fireze Masters’da 1980 öncesi üretilen sanat eserlerine odaklanılacak ve aralarında Dr. Jörn Günther Rare Books, Ronchini ve Skarstedt’in de olduğu 129 katılımcı olacak.

Fuarda galeriler dışında son 12 yıl içinde kurulan galerilerin sunumlarının yer alacağı Focus bölümü, kadın sanatçıları odağına alan Spotlight bölümü ve son olarak farklı medyumların sanat eserlerinin yeniden yorumlandığı Stand Out bölümü yer alacak.

Türkiye’deki galerilerden Dirimart da fuarda ziyaret edilebilecek.