Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Festivallere Özlem: Bulgari Aluminium Steve Aoki Special Edition

19 Mayıs 2021
Festivallere Özlem: Bulgari Aluminium Steve Aoki Special Edition

Bulgari Aluminium Steve Aoki Special Edition, ünlü DJ ve prodüktör Steve Aoki işbirliği ile tasarlandı. Saatin karanlıkta parlayan renkli kadranı ise âdeta sabahın ilk ışıklarına kadar süren bir festivali çağrıştırıyor.

İtalyan markası Bulgari, Watches and Wonders 2021’de Antik Roma mirasından ilham alan Serpenti Misteriosi Cleopatra Cuff gibi modellerinin yanında, ünlü mimar Tadao Ando işbirliğiyle özel bir model de duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde bu işbirliklerine bir yenisi daha eklendi: Bu kez saatin ilham kaynağı, yeni bir limitli seri için el sıkışılan dünyaca ünlü DJ ve prodüktör Steve Aoki’ydi ve DJ ile birlikte gece hayatının renkli ışıklarından doğan bir saat ortaya çıktı: Bulgari Aluminium Steve Aoki Special Edition.

Festival ruhlu bu saate geçmeden önce konserlerinde on binleri toplayan Steve Aoki’nin renkli sahnelerine bir göz atabiliriz. Elektro house müziğin önde gelen isimlerinden Amerikalı müzisyen Steve Aoki, hiç tükenmeyen enerjisi ve canlı sahne performanslarıyla dünyaca ünlü bir DJ ve prodüktör. Aoki’nin bitmek bilmeyen enerjisi dans pistleriyle de sınırlı değil, 43 yaşındaki sanatçı, AOKI Vakfı adında bir yardım kuruluşu işletiyor, kıyafetler tasarlıyor, bilgisayar oyunları oynamayı çok seviyor ve Vegas’taki oyun evinde koleksiyon sayılabilecek bir genişlikte oyun figürleri biriktiriyor; ayrıca bir sneaker koleksiyonu da var. Aoki’nin koleksiyonları yalnız bunlardan ibaret değil; aynı zamanda bir saat koleksiyoneri. Küçük yaşta babasının hediye ettiği bir Rolex ile başlayan saat yolculuğu, bugüne kadar artarak devam etmiş. Bu tutkulu ve hayatının büyük kısmını gece yaşamına adayan sanatçı hem tutkusunu hem de gece yaşamının renkleri yansıtacak bir saat tasarlamak istediğinde yolu köklü bir geçmişi olan ve her zaman sanattan beslenen Bulgari ile kesişmiş.

Festivallere Özlem: Bulgari Aluminium Steve Aoki Special Edition
Festivallere Özlem: Bulgari Aluminium Steve Aoki Special Edition

Steve Aoki, müziği ve ritimleriyle renkli gece hayatına kattığı eğlenceyi Bulgari tasarımı bir saatin bünyesine aktarmış. Böylece ortaya bir müzisyenin ve Bulgari geleneğinin bir araya geldiği festival tadında bir saat çıkmış. Zaten Bulgari de bu saati; yaşamayı sevenlere, iyimserliğe ve hayata adamış. Saatin tasarımına yön veren bu enerji olmuş: Super-LumiNova ile kaplanan kadran, ışığın her zaman karanlığa üstün geleceğini doğrular bir şekilde karanlıkta parıldıyor. Beyaz renkteki kadrana işlenmiş özel Steve Aoki logosu da, kadranının Super-LumiNova kaplaması karanlıkta aydınlandığı vakit parıltılı bir şekilde ortaya çıkıyor. Saatin 40 mm kalınlığındaki kasası alüminyum ve titanyumdan yapılmış, siyah kauçuk bezeli ise “BVLGARI BVLGARI” işlemesiyle tamamlanmış. Kayış olarak da saatin bezeliyle uyumlu olacak şekilde siyah kauçuk malzeme tercih edilmiş.

Aluminium Steve Aoki Special Edition, 42 saatlik güç rezervine sahip ETA tabanlı Bulgari B77 otomatik mekanizma ile donatılmış; 42 saatlik güç rezervi, Steve Aoki’nin sabahın ilk ışıklarına kadar süren eğlenceli kulüp gecelerine eşlik edebilecek yeterlilikte.

Steve Aoki ise saat için duygularını şöyle ifade ediyor: “Zaman, en önemli değerlerimizden biri. Bu yüzden hem Bulgari hem de benim temsil ettiğimiz güçlü kalite ve ustalık standartlarını yukarı taşıyan güzel bir saati dikkatli ve titiz bir şekilde tasarladık.” Ünlü müzisyen, Bulgari ile başka işbirliklerini heyecanla beklediğini de ekliyor. Aluminium Steve Aoki Special Edition’ın geceleri ışıl ışıl parıldayan kadranı ve festival ruhunu yansıtan tasarımı, akıp giden zamanı heyecanla takip etmemizi sağlayacak gibi duruyor.