Fendi ile El Ele

Baguette denildiği an akla ilk gelen şeylerden birinin bir ekmek cinsinden ziyade bir moda tasarımı olması, artık bizi şaşırtmıyor. Bu isim ile yıllardır anılan Fendi, 25. yılını kutlayan Baguette çantasını onurlandırmaya devam ediyor.

Marc Jacobs’ın dokunuşlarıyla bu yıl Baguette yine gündem olurken marka hiç hız kesmeden Tiffany&Co. iş birliğiyle çantasını maviye boyuyor. Silvia Venturini tarafından 1997 yılında tasarlanan çanta, şimdi ise bir kitapla mirasını taçlandırıyor.

Hand in Hand adını taşıyan kitap İtalya’nın 20 farklı bölgesindeki zanaatkarların unutulmaya yüz tutmuş geleneksel teknikleri kullanarak yorumladığı Baguette’in işçilik serüvenini yazıya döküyor.

Bitkisel deri, mercan, telkâri, altın, yontulmuş mermer ve ahşap dantel, tığ işi, süpürge bitkisi lifi, brokar gibi farklı materyal ve tekniklerin uygulandığı çantanın her bir anı Lorenzo Vitturi’nin objektifinden çıkan fotoğraflarla zenginleşiyor. 3 ayrı editörün elinden çıkan yazılar ise bu serüveni daha masalsı bir hale getiriyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir