Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Eskinin Gücü Adına

19 Mart 2021
Eskinin Gücü Adına

Geçmişin izlerini taşıyan bir şeylere sahip olmayı mı seviyoruz yoksa geçmişte moda olan şeylerin bize yakıştığına inandığımız için mi onları giyiyoruz hiç düşündünüz mü? Sebep ne olursa olsun asla eskimeyecek ürünlere sahip markaların açık artırmalarda aranır olması tesadüf olmamalı.

Vintage dendiğinde akla ilk gelen markaların başında yer alan Ralph Lauren, senelerdir ürünlerinin alıcıyla buluştuğu müzayedelerin ardından “Ralph Lauren Vintage” ile farklı bir kulvar yaratıyor ve bulunmayana sahip olmak isteyenlerle bir araya geliyor. Aslında bu, markanın ilk vintage satış atağı değil; 1993 yılında RRL ile birlikte vintage ürünleri toplam 12 mağazasında satışa sunan Ralph Lauren bu sefer online satış ile mağazada buluşamadığı kuşakla buluşuyor.

Eskinin Gücü Adına
Eskinin Gücü Adına

Markanın 20 yıllık bir araştırma sonucu ortaya çıkan koleksiyonunda tüvit ceketler, 2. Dünya Savaşı döneminden kalma deri uçuş ceketleri, Kraliyet donanma subayına ait bir ceket, 1940’lara ait takılar ve çok sayıda kızılderili aksesuarı yer alıyor. 

2-3 haftada bir yenilenecek olan koleksiyon şimdiden çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı, elini çabuk tutanlar geçmişin izlerini günümüzün çizgisiyle birleştirirken acele etmeyenler yeni bir serüven için koleksiyon periyotlarını bekleyecek. 

Eskinin Gücü Adına
Eskinin Gücü Adına