Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Dünyanın En Havalı 10 Tasarım Oteli

10 Mayıs 2022
Dünyanın En Havalı 10 Tasarım Oteli

Sıra dışı konseptleriyle rakipleri arasından sıyrılan mimari harikası oteller tatilinize renk katacak.

Kruger Shalati, Güney Afrika

Bir köprünün üzerinde asılı kalmış bir tren görüntüsü veren Kruger Shalati, tarihi vagonların lüks bir safari kampına dönüştürüldüğü çok özel bir proje. 1920’li yıllarda Avrupa’dan Afrika’ya gelen pek çok kâşifi Kruger Milli Parkı’na taşıyan ikonik tren artık havuzlu süitleriyle parka safariye gelenleri ağırlıyor. 24’ü vagon 31 odası bulunan Kruger Shalati’nin muhteşem doğa manzaraları misafirleri büyülüyor.

Dünyanın En Havalı 10 Tasarım Oteli

Oasia Hotel Downtown, Singapur

Gökdelenlerle çevrili bir şehirde, dış cephesi bitkilerle kaplı bir kule otelde konaklamak büyük ayrıcalık olsa gerek… Singapur’un ünlü oteli Oasia Hotel Downtown, yemyeşil bitkilerle kaplı “canlı” görüntüsüyle, kalabalık şehir merkezinde göğe doğru yükselen tropikal bir bahçeyi andırıyor.

Shipwreck Lodge, Namibya

Namib Çölü’nün okyanusla birleştiği noktadaki Skeleton Coast (İskelet Sahili), Namibya’nın önemli turistik değerlerinden… Bugüne kadar esrarengiz bir şekilde binlerce geminin karaya vurduğu bölgede açılan Shipwreck Lodge’un söz konusu batık gemileri andıran chalet’leri hem çöl hem okyanus manzaralı.

Dünyanın En Havalı 10 Tasarım Oteli

ME Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

ME Dubai şanslı bir otel; çünkü dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid’in vefatından önce hayata geçirdiği son projelerinden biri olan The Opus’un içinde yer alıyor. İki cam kulenin bir küp formunu aldığı eksantrik binanın aynalı cephesi, sürekli değişen yansımalar ve ışık oyunlarının da kaynağı.

Dünyanın En Havalı 10 Tasarım Oteli

Morpheus Macau

Neo-fütüristik tasarımlardan ve Michelin yıldızlı restoranlardan hoşlanıyorsanız Macau’nun en yeni otellerinden biri olan Morpheus’ta mutlaka yerinizi ayırtın. Alain Ducasse’ın yönetimindeki mutfağıyla dikkat çeken otelin mimari tasarımı son dönemde dünyanın en çok konuşulan projelerinden biri oldu. 40 katlı cam konstrüksiyon binada ultra lüks ve yenilikçi 772 konuk odası ve dokuz dubleks gökyüzü villası yer alıyor. Modern sanat galerisi ise Asya kıtasının bu alandaki en iyi adreslerinden.

Dünyanın En Havalı 10 Tasarım Oteli

Manshausen Island Lodge, Norveç

Ünlü kutup kâşifi ve fotoğrafçı Børge Ousland’ın Norveç’te açtığı Manshausen Island Lodge, Kutup Dairesi’ne yakınlığıyla dikkat çekiyor. Dağların ve denizin kavuştuğu muhteşem bir atmosferde camlarla kaplı deniz kabinlerinde konaklamak, gerçekten ayrıcalıklı bir deneyim…

COMO Cocoa Island, Maldivler
Ultra lüks bir resort’ta yer ayırtıp kayıkta uyumak nasıl bir deneyim olurdu? Dünyanın en iyi dalış noktalarından birinde yer alan COMO Cocoa Island Resort, su üstündeki havuzlu villaları kadar, Maldivler’in “dhoni” adı verilen geleneksel balıkçı teknelerini çağrıştıran süitleriyle de çok konuşuluyor.

Dünyanın En Havalı 10 Tasarım Oteli

Arctic Treehouse Hotel, Finlandiya
Kuzey Kutbu’nun tanınmış otellerinden Arctic Treehouse’un ağaç ev konseptli cam villaları, doğayı tam anlamıyla ayağınıza getiren konaklama seçeneklerinin başında geliyor. “Arctic Glasshouses” olarak adlandırılan bu sıra dışı villalardan Kuzey Işıkları’nı izlemek bambaşka bir keyif…

Playa Viva, Meksika
Sürdürülebilir eko-turizmin dünyadaki en iyi örneklerinden biri de Meksika’daki ödüllü Playa Viva… Tamamen doğal materyallerden tasarlanmış 12 villadan oluşan butik resort’un en sıra dışı odası ise devasa palmiye ağaçlarının arasından yükselen bambu ağaç ev…

Hotel Marquez de Riscal, İspanya
İspanya’nın üzüm bağlarıyla tanınan Rioja bölgesinde, efsanevi mimar Frank Gehry tarafından inşa edilen Hotel Marques de Riscal, gerçek bir sanat harikası… Binanın dış cephesi, üzümlere gönderme yapacak şekilde kıvrımlı, mor renkli metal enstalasyonlarıyla görkemli bir hediye paketini andırıyor.