Dior Homme’un Yeni Konuğu: ERL

Kim Jones, Dior Homme’un direksiyonuna geçtiği günden beri, markanın ikonik tasarımları, sokağın en güncel filtresinden geçerek süzülüyor, ortaya bir yandan miras değeri yüksek, bir yandan da epey trend parçalar çıkıyor. Hal böyle olunca yeni jenerasyonun odağına ve sokak stilinin merkezine oturan marka, bir sonraki adımını atarken bir değil, birkaç kere düşünmesi gerekiyor.

Jones bu yeni adımını atarken tam da buradan dem vuruyor: “Dior Homme’a farklı bir bakış açısı getirecek, genç bir tasarımcıyla, Eli Russell Linne ile bir araya gelmek benim için çok önemliydi. Çünkü genç bir tasarımcı, markaya taze ve farklı bir perspektiften bakarak, herkes için ilham verici bir duruş sergileyecekti.”

Parizyen savoire-faire‘ini Kaliforniya’nın pop kültürü ile bir araya getiren kapsül koleksiyon, bu tezini “California Couture” işlemeli parçalarla bariz bir şekilde ortaya koyuyor. Dior’un ikonik logosu, sezonun en trend renklerine ve ışıltılı dokulara bürünüyor. Bu trend renkler, resme geniş bir açıdan bakarsak Kaliforniya’nın ikonik gün batımlarına da göz kırpıyor.

Parçaların couture esintileri taşıdığına bakmayın, Jones ve ERL bu couture anlayışını, günün her saatine entegre etmek için bu kapsül koleksiyonunun var olduğunu söylüyor. Tahmin edersiniz ki ERL’nin maksimalizmi, Dior’un mirası ile bir araya gelince, zaman ve mekan etkisiz eleman oluyor. 2023 İlkbahar / Yaz sezonunda satışa sunulacak koleksiyon, şimdiden moda severlerin alışveriş listesindeki yerini alıyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir