Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Dior, Alice’in Harikalar Diyarında

31 Temmuz 2021
Dior, Alice’in Harikalar Diyarında

Dior Sonbahar-Kış 2021 Kapsül Koleksiyonu Dioramour siyah, beyaz ve kırmızının hakim olduğu, dama desenleriyle süslenmiş bir masal diyarına uzanıyor.

Dünyanın en ciddi ve en çok düşünmeyi gerektiren oyunlarından biri olan satranç, Maria Grazia Chiuri’nin yeni kapsül koleksiyonu Dioramour’a ev sahipliği yapıyor. Bildiğiniz gibi Chiuri, koleksiyonlarını masallar diyarına taşımayı seven bir tasarımcı; bu koleksiyonda da dama desenlerinin siyah-beyaz ve son derece sert çizgilerini kalpler ve markanın ikonik Droyaume D’amour motifleriyle yorumlayarak eğlenceli bir kaçış diyarı yaratmış. Bu masal diyarı ağırlıklı olarak kırmızı, siyah ve beyaz renklerden oluşuyor.

Transparan bluz, üzerinde kalp motifleri olan kırmızı bir mini etekle bir araya getirilmiş; bluzun üzerinde ise siyah kolsuz ve Alice Harikalar Diyarı’ndan kaçıp geldiğini düşündüğümüz tavşan desenli bir süveter karşımıza çıkıyor.

Şapkalar, ceketler, dama desenli kısa kapüşonlu elbiseler ve kırmızının hakim olduğu düz balerin ayakkabılar derken kalpli küçük küpe ve kolyeler de koleksiyonun göz alan parçaları arasında.

Koleksiyonla eğlenceli bir şıklığa doğru adım atabileceğiniz gibi siyah tüllü etekler ve işlemeli gömlekleriyle daha gotik bir tarzla bilinmez bir diyarın kapısını da aralamanız mümkün. Dioramour Koleksiyonu’na Dior butiklerinden ulaşabilirsiniz.

Dior, Alice’in Harikalar Diyarında