Cesur Kadınların Mücevheri: Pomellato Nudo

Pomellato, Nudo Koleksiyonu’na gökkuşağı renginde uçsuz “çıplak” değerli taşlarla tasarladığı yeni yüzük, küpe ve kolyeleri ekliyor.

Ilık bahar yağmurlarının ardından çıkan gökkuşağını en çok göreceğimiz mevsim geldi, kiraz ağaçları çiçek açmaya başladı. Şöyle bir bakınca baharla ilgili yazılmış ne çok şiir ne çok şarkı varmış; bildiklerimi bir bir anımsamaya çalıştım. Önce Bülent Ortaçgil’in kadife sesinden Bahar Türküsü ’nü dinledim, dediği gibi her şeyim çiçeklendi. Sonra Yeni Türkü’nün Bahar Şarkısı’yla bahar günlerinin dere boylarına gittim. Kiraz ağaçlarından da bahsetmişken Pablo Neruda’nın “… mücevher derdik ona/ince bir kiraza benziyordu” dediği şiirini anımsadım ve Pomellato’nun gökkuşağı renginde uçsuz “çıplak” değerli taşlarla tasarladığı Nudo Koleksiyonu’nun yeni mücevherlerini böyle yazmaya koyuldum.

Nudo, el işçiliği tasarımlarıyla ünlü İtalyan markası Pomellato’nun en ikonik koleksiyonlarından birisi. Marka, 2021 için yeni ametist, prasiyolit ve beyaz topaz mücevherlerini zevkli ve cesur kadınlar için tasarlamış. Koleksiyon, Nudo ruhunu taşıyan kadınlar için cüretkarlığın renklerini yansıtıyor. Yeni koleksiyonda kadınların tarzlarını mükemmel bir şekilde yansıtabilmeleri için daha fazla mücevher tonu ve boyut eklenmiş. Her bir parça, kadınların kendilerini güçlü, gözalıcı, sıra dışı ve renkli hissetmesi için tasarlanmış.

Koleksiyon yeni küpeler, yüzükler ve iki taşlı lariat kolye içeriyor. Pırlanta kaplamalı yüzükler ametist, prasiyolit ve beyaz yakut taşlarıyla süslenmiş.

Zarif boyunlar içinse iki ametist taşlı ve pırlantalı bir lariat kolye tasarlanmış, ucuna iki halka dahil edilmiş; böylece boyunda ahenkli bir şekilde salınıyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir