Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Cartier’nin Doğaya Saygı Duruşu

3 Ocak 2023
Cartier’nin Doğaya Saygı Duruşu

Mücevher duayeni Cartier, koku duyularımız için tam bir ziyafet sunmaya hazırlanıyor. Marka, yeni koleksiyonu olan Écrins Parfumés mumlar ile, bulunduğu her alanı anında yükselten şık sanat objeleri olarak da hizmet etmek üzere tasarlanıyor.

Cartier'Nin Doğaya Saygı Duruşu
Cartier’Nin Doğaya Saygı Duruşu


Cartier’nin parfümörü Mathilde Laurent tarafından yaratılan ve bizi doğaya bağlamayı hedefleyen kokulu mumlar, hayal kurarak gerçeklerden kaçma duygusunu tetiklemeye adandı. Bulunduğu ortamda gerçek ya da hayali muhteşem manzaralar yaratma imkanı sunmak istediğini dile getiren Laurent; bu dörtlü “sanat eseri” koleksiyonu ile doğada geçirilen anların neşesini yeniden keşfedebilmeyi ve herkesi kokunun bu keşfedilmemiş duyusal dünyasına sokabilmeyi hayal ettiğini söyledi.


Porselen ve Cartier’nin simgesel kırmızı tonuna sahip ikonik hediye kutularından modellenen mumlar, dört ayrı kokuda geliyor: Pétales (Yapraklar), Désert (Çöl), Canopée (Canopy) ve Neige (Kar).
Pétales; binlerce çiçekle dolu bir çayırda, taze sabahın kokularını saran tarla kadar geniş bir buket ile olduğu ortamı yüceltmeyi hedeflerken, Désert; güneş ışınlarıyla ısınan sonsuz kum tepelerinin görüntüsünü hayal ettiriyor.

Canopée; bizleri ağaçların üzerinde, taze rüzgarın taşıdığı zengin, çeşitli ve karmaşık bir aromaya sahip yeşil bir ormana götürürken, Neige ise üzerinde güneş ışınlarının kırıldığı karlı bir uçsuz bucaksızlığın keşfini önümüze seriyor. Canopée, Désert ve Pétales’in Şubat 2023’te, mağaza ve online’da satışa girmesi beklenirken Neige için henüz bir tarih açıklaması yapılmadı.