Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Buz Üstündeki Zarafet: IWC Racing Team St. Moritz’de

2 Mart 2022
Buz Üstündeki Zarafet: IWC Racing Team St. Moritz’de

IWC Schaffhausen’ın yarış takımı IWC Racing dördüncü yarış sezonuna, prömiyeri St. Moritz’de gerçekleşen International Concours of Elegance (ICE) ile başladı.

2018’de kurulan IWC Racing Team’in yaklaşık iki senenin ardından yarış pistlerine geri döndüğünü geçtiğimiz aylarda tanıttığı Pilot’s Watch Chronograph Edition “IWC x Hot WheelsTM Racing Works” özel edisyon modeli vesilesiyle duyurmuştuk. Takım, dördüncü yarış sezonuna ise prömiyeri St. Moritz’de gerçekleşen International Concours od Elegance’la (ICE) başladı. Kar ve buzlar üzerinde gerçekleşen sezon açılışında IWC Racing takımının pilotu, takımın yeni üyesi Avusturyalı yarış pilotu Laura Kraihamer oldu.

Buz Üstündeki Zarafet: Iwc Racing Team St. Moritz’de
Buz Üstündeki Zarafet: Iwc Racing Team St. Moritz’de

Yarışlara ev sahipliği yapan, deniz seviyesinin 1800 metre üstündeki donmuş St. Moritz Gölü, aslında kış aylarında at yarışlarının popüler mekânı. Manzarasıyla büyülen bu göl kıyısı, 26 Şubat’ta St. Moritz’de ilk kez düzenlenen International Concours of Elegance’a (ICE) da ev sahipliği yaptı. IWC ise klasik ve birbirinden şık otomobillerin sergilendiği etkinliğin “Resmi Zaman Tutma Ortağı” olarak boy gösterdi. Bu etkinlikte IWC’nin ortağı ise 1955 Mercedes-Benz 300 SL “Gullwing” klasik otomobili oldu. Otomobilin direksiyonunda takım adına ikinci kez yarışan Avusturyalı yarış pilotu Laura Kraihamer yer aldı.

Buz Üstündeki Zarafet: Iwc Racing Team St. Moritz’de
2021’den beri IWC ailesinin üyesi olan Kraihamer ilk kez geçen ekimde Birleşik Krallık’ta düzenlenen Goodwood Members’ Meeting’e katılmıştı.

Markanın tek temsilcisi 300 SL “Gullwing” değildi, ICE’da gördüğümüz bir diğer IWC otomobili de IC “300 SLS Porter” idi. Amerikalı yarış pilotu Chuck Porter’ın 1956’da hasarlı bir 300 SL “Gullwing” modelinin parçalarını kullanarak tasarladığı bu otomobil, bünyesindeki türünün tek örneği parçalardan dolayı yegâne bir klasik otomobil.

Yılın en havalı otomobil etkinliğinde boy gösteren IWC otomobillerine bir yorum da Classic Driver’dan geldi: “IWC Racing’in buzun üzerinde uçan bir UFO’ya benzeyen 1956 Mercedes 300 SL Porter Special’ı da sıklıkla kendini gösteren otomobillerdendi. Ve tartışmasız sesi en iyi çıkan motorlardan biriydi.”