Burberry’nin Limitli Kapsül Koleksiyonu Geleceğe Geçmişten Bakıyor

Burberry’nin kreatif direktörü Riccardo Tisci, yeni ve limitli kapsül koleksiyonu “Burberry’s Future Archive”i sundu. Koleksiyonda, adından da anlaşılacağı üzere, markanın zengin arşivinden ilham alan gelecek tasarımları yer alıyor.

Riccardo Tisci’nin modern dokunuşlarla klasik Burberry stilini birleştirdiği kapsül koleksiyonu “Burberry’s Future Archive”, çoğunlukla dış giyim ürünlerinden oluşuyor. Tisci koleksiyonunda, markanın klasik çizgilerini modern yorumlarla yeniden canlandırmayı amaçlamış. Bu modern yorumda yeni malzemeler ve kontrast renklerin bir arada kullanılması dikkat çekiyor. Koleksiyon ürünleri 150 adetle limitli ve her parça özel bir ürün koduna sahip.

Tisci’nin tasarladığı ürünlerden öne çıkanlarından biri, çıkarılabilir kapüşonlu naylon-pamuk karışımı mont. Ünlü tasarımcı, kapitone naylon bomber ceket tasarımı ile aslen trençkotlarda kullanılan pamuk gabardin kumaşı bir araya getirerek yeni bir tarz yaratıyor.

Benzer bir tasarım kadın koleksiyonunda da bulunuyor. Burada da Burberry’nin ikonik trençkotu, hâki renkte bir kapitone ile tasarlanmış.

Koleksiyonun dikkat çeken parçaları içerisinde bir kova şapka da yer alıyor. Ortasında fermuar detaylı kumaş şapkada, yine naylon ve pamuk bir arada kullanılmış. Modernite ile zamansızlığın ikiliğini bir araya sunmayı hedefleyen koleksiyonun kampanya fotoğraflarını Alesiso Bolzoni çekerken çekime Jourdan Dunn ve Adrian Chabada gibi önde gelen modeller eşlik etmiş.

Klasik çizgileriyle bilinen markayı, kendisinin kreatif direktör olduğu günden bu yana daha güncel ve cesur bir görünüme kavuşturan Tisci’nin kapsül koleksiyonuna 11 Ocak’tan itibaren markanın internet sitesinden ulaşmak mümkün.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir