Bulgari ve Phillips İşbirliğinde Bir Octo Finissimo

Bulgari, klasik Octo Finissimo tasarımına müzayede evi Phillips işbirliğinde yeni bir soluk getirdi.

2022’ye kadar ince saatler kategorisinde 7 kez dünya rekorunu kıran Bulgari Octo Finissimo serisi bu sene yüksek saatçilik dünyasındaki 10. yılını kutladı. Marka, Mart 2022’de Roma’nın meşhur meydanı Pantheon’da 1,80 mm inceliğiyle dünyanın en ince saati Octo Finissimo Ultra’yı duyurmuş, Bulgari Octo Finissimo Ultra 10th Anniversary modeliyle ise 2022 GPHG Ödülleri’nde Yılın Cesur Saati Ödülü’nün sahibi olmuştu. Marka bugünlerde ise 2022’ye veda etmeden evvel bir Octo Finissimo saatini daha yüksek saatçilik dünyasının huzurlarına sunuyor.

Bacs & Russo ile Phillips işbirliğinde üretilen Octo Finissimo Special Edition Phillips in Association with Bacs & Russo, İtalyan tarzının İsviçre saatçilik uzmanlığıyla buluştuğu 50 adetle limitli bir seri. Yalın ve modern dokunuşlarla tasarlanan bu Octo Finissimo’nun geometrik hatları, Bulgari’nin Romalı ruhuna ve geçtiğimiz yüzyılın büyük İtalyan mimarlarına saygı duruşunda bulunuyor. Tamamı kumlanmış titanyumdan yapılmış 40 mm çapındaki kasa, kontrast oluşturacak şekilde yuvarlak bezel ile eşleştirilmiş. Saatin kadranı oldukça sade ve vintage esintilerle tasarlanmış, hatta öyle ki Octo modellerinden aşina olduğumuz saat 7 yönünde küçük saniye sayacına bu modelde yer verilmemiş. Sadece akrep ve yelkovan yer alıyor.

“Bu tasarım gerçek saatçilik tutkunlarının bir araya gelmesiyle doğdu. Octo’nun tasarımı ikonik bir imzayı temsil ederken Aurel Bacs ve Alexandre Ghotbi’nin başlattığı kreatif süreçte tutkumuz ve ilhamımız on kat arttı. Bu model, dünyanın en iyi saatlerini koleksiyonculara sunan Phillips ile Bulgari’nin yeniliğe ve geleceğe odaklı tasarım kodları arasındaki bağı simgeliyor.”

Bacs & Russo Kıdemli Danışmanı Aurel Bacs ve Avrupa ve Orta Doğu Saat Birimi Başkanı Alexandre Ghotbi ise hem bir simetri yaratmayı hem de Bulgari’nin İtalyan köklerine atıfta bulunmayı istediklerini söylüyor. Küçük saniye sayacı da bu yüzden çıkarılmış ve büyük rakamların yer aldığı işlemeli kadrana, ışığa göre rengi siyahtan gri ya da bronza doğru dönen halkaya dikkat çekmek istemişler.

Octo Finissimo Special Edition Phillips in Association with Bacs & Russo’nun kalbinde kalibre BVL 138 yer alıyor. Saatin güç rezervi 60 saat, 3 bara kadar suya dayanıklı.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir