Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Bond’un Adımlarını Takip Etmek

28 Şubat 2023
Bond’un Adımlarını Takip Etmek

Martini’sini nevi şahsına münhasır şekilde yudumlarken kendisiyle özdeşleşmiş kol saatine bakan Bond’un stilinden ilham almak için takip etmeniz gereken iki adım var.

Kimi karakterler beyazperdeyle sınırlı kalıp sokakta vücut bulamasa bile, hayatımızın her anına tesir edecek güce sahip olurlar, ikonlaşırlar. Bu karaktere hayat veren aktörlerle özdeşleşip birer rol model olarak ilham aldığımız bu ikonlar, içtiği içkiden tercih ettiği renge, bindiği otomobilden taktığı saate kadar radarımıza takılmayı başarıyorlar. Söz konusu karakterlerden bahsettiğimizde ise akla gelen ilk isimlerden biri, tahmin edeceğiniz üzere James Bond oluyor. Martini’sini nevi şahsına münhasır şekilde yudumlarken kendisiyle özdeşleşmiş kol saatine bakan Bond’un stilinden ilham almak için takip etmeniz gereken iki adım var: Mart ayı itibarıyla Prime Video üzerinden izleyebileceğiniz 24 farklı Bond filmini listenize ekleyerek sinematografik ve stil anlamında kendinizi geliştirebilir, akabinde Saatolog editörlerinin oluşturduğu seçkiye göz atıp alışveriş listenizi güncelleyebilirsiniz.

Tıraş Takımı

Role bürünmesi gerektiğinde kirli sakalıyla kötü adamların karşısına geçen bir karakter olsa da, James Bond’un her sabah aksatmadığı bir tıraş rutini olduğuna emin gibiyiz. Hal böyle olunca kendisi gibi ikonik bir tıraş setinin de varlığından şüphe duymuyoruz. Czech & Speake’in “Oxford & Cambridge” adındaki bu tıraş seti, Bond’un hem kökenine, hem rutinine hizmet ediyor. Lavantalı sabun ile birlikte gelen tıraş seti, “Double Oh Seven” bir bakımı işaret ediyor.

Bond’un Adımlarını Takip Etmek

Oxford Ayakkabı

Bond’un aksiyonu azalmayan bir rutini olsa da stilinden ödün vermediği aşikâr. Hal böyle olunca en klasik parçaları en akıl almaz maceralarda görmek bizi şaşırtmıyor. Siz bu Christian Louboutin Oxford Ayakkabı’yı modern bir davette ya da özel bir günde giymeyi tercih edebilirsiniz lakin ilham kaynağınız kötü adamlarla mücadele ederken kırmızı tabanlı Louboutin’lerini giyiyor olabilir…

Bond’un Adımlarını Takip Etmek

Güneş Gözlüğü

Brunello Cucinelli’nin ikonikleşmiş “Gerardo” gözlükleri, minimal çerçeveleri ve renkli camlarıyla modern bir görünüm sunuyor. James Bond’un stiline göz kırpan detay ise, kemik çerçevelerde gizli… Ultraviyole ışınlar için filtre görevi gören bu renkli camlar, bir yandan stilinizi güncelliyor, bir yandan ilham kaynağınıza saygı duruşunda bulunuyor.

Bond’un Adımlarını Takip Etmek

Evrak Çantası

Bir James Bond seçkisinin olmazsa olmaz parçalarından biri; etkili, güçlü, karizmatik bir evrak çantası. Belki Bond’u hep çelik kasalı, alüminyum parçalarla gördük, ama bu sefer işin stil dozunu biraz yükseltip ilham kaynağımızı Berluti’nin deri işçiliğini konuşturduğu bu parçada buluyoruz. Kim bilir, belki de Bond’un mesai yapmadığı bir günde, elinde deri evrak çantası vardır.

Bond’un Adımlarını Takip Etmek

İpek Palto

Trençkotun vazgeçilmez bir parça olduğu James Bond gardırobuna, modern bir güncelleme yapıp ipek bir alternatifi seçkimize dahil ediyoruz. Herno’nun imzası niteliğindeki bu parça, teknolojik anlamda yüzde yüz koruma sağlarken minimal tasarım kat kat giyinmek konusunda size oyun alanı sağlıyor. Bond’un farklı katmanlara sahip bir kahraman olduğunu düşünürsek yeni paltonuz alışveriş listesine eklenmeyi bekliyor.

Bond’un Adımlarını Takip Etmek

Siyah Ceket

Bond’un her zamanki klasik stilini güncel bir bakış açısıyla gardırobunuza yansıtmak isterseniz The Row imzası taşıyan bu siyah ceketi incelemenizi öneriyoruz. Duvall Suit, yün ve Mohair karışımından yapılma, her türlü soğuk hava şartlarına karşı göğüs germeye hazır ve çok karizmatik. Kaşmir bir boğazlı kazak ve siyah bir ceketin sunacağı karizma, Bond ilhamıyla gardırobunuzda.

Bond’un Adımlarını Takip Etmek

Smokin

Bond erkeğinin vazgeçilmez parçası, kruvaze bir smokin. İpek yaka detaylarıyla zenginleşen, girdiği her ortamda gözleri üzerine çevirecek bu parça, bir yandan siyah ve lacivertin zamansız uyumuna, bir yandan da klasik olanın güçlü duruşuna atıfta bulunuyor. Dress code’un zorunlu olduğu bir etkinlikle modern Bond erkeğine hayat vermek için alışveriş listenize eklenmeli.

Bond’un Adımlarını Takip Etmek

Kol Saati

Her ne kadar farklı kadranları kolunda taşımış olsa da, Bond erkeğinin en yeni oyuncağı, saat 12 yönünde Omega logosu taşıyor. Diver 300M Co-Axial Master Chronometer 42MM, gerçek bir süper kahramanın hayatını kolaylaştırmak için karada ve suda göreve hazır. Titanyum kasa, kronometre, saat yönünde ve tersine hareket edebilen bezel ile form ve fonksiyon denkleminin sağlamasını yapan tasarım, Bond stilini 12’den vuruyor.

Bond’un Adımlarını Takip Etmek