Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Birleşik Krallık’ta Lüks Birliği

8 Eylül 2023
Birleşik Krallık’ta Lüks Birliği

İki İngiliz markası güçlerini birleştirirse ne olur? Bu yılın başında 2023 Sonbahar/Kış koleksiyonunda bize konuya dair ipuçları verseler de heyecanlı bekleyişin devam ettiği, İngiliz tasarım markası Paul Smith’le lüks deri üreticisi Mulberry’nin 10 parçalık kapsül koleksiyonu yukarıdaki sorunun cevabını verecek gibi gözüküyor. Mulberry’nin ikonik Antony çantası için hazırlanan koleksiyon, İngilizlerin saat gücüyle kendilerine has tarzının bütünleşik bir göstergesi niteliğinde. Her iki markanın da mirasına saygı duruşunda bulunan koleksiyonda Antony’nin klasik tasarımının 3 farklı boyutu ve bu iş birliği için özel tasarlanan iki yeni silüetiyle karşılaşılıyor; Antony Clip ve Antony Tote.

Böylece zamanla Mulberry’nin hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilen en ikonik stillerinden biri haline gelen Antony, Paul Smith’in kendine has tasarım anlayışıyla yeniden sahneye çıktı.

Çizgili dokuma kemerlerin ve canlı renkte astarla bir araya geldiği tasarım siyah çizgili kalın derinin tamamlayıcısı niteliğinde. Paul Smith’in yakın zamanda tanıttığı yeni bir teknikle deri kabartmaları içeren cesur renk bloklama teması ise kapsülün bir diğer tamamlayıcı öğesi olarak çağdaş İngiliz yaratıcılığını, geleneksel işçiliği, modernliği ve lüksü temsil ediyor.

Birleşik Krallık’ta Lüks Birliği
Birleşik Krallık’ta Lüks Birliği

İşbirliğinin merkezinde ise Mulberry’nin uzun yıllar kullanılabilir sağlam ürünler üretme ahlakı ve Paul Smith’in ilkelerinde kemikleşen ‘Sürdürülebilirliğe Giden Yol’ manifestosu yer alıyor.

Koleksiyondaki her parça Mulberry’nin Somerset’te bulunan karbon nötr fabrikalarında üretiliyor. Bize de modayı takip edip doğayı korumak kalıyor.