Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Bir Basketbolcunun Gardırobu

14 Mayıs 2021
Bir Basketbolcunun Gardırobu

Louis Vuitton Erkek Koleksiyonları Kreatif Direktörü Virgil Abloh; popüler kültür, moda ve spor düzleminde LV ve NBA’i bir araya getiriyor.

 Virgil Abloh’un hazırladığı 2021 Pre-Fall LV x NBA Erkek Koleksiyonu, iki dev ismin ortak belleklerinin kesiştiği bir koleksiyon olarak öne çıkıyor. 1990’larda yaşanan basketbol çılgınlığının ilham olduğu koleksiyonda, basketbolun çeşitli karakterleri ve birleştirici ruhu yansıtılıyor ve Virgil Abloh’un kendine has dokunuşları göze çarpıyor. Ayrıca koleksiyonun bazı parçaları, moda ve sporu bir araya getirmekte usta olan tasarımcı Don Crawley ile birlikte tasarlanmış. Basket potasının da dahil olduğu basketbol objeleri ve şortlar Crawley’in tasarımları arasında.

Bir Basketbolcunun Gardırobu
Bir Basketbolcunun Gardırobu

2021 Pre-Fall LVxNBA Erkek Koleksiyonu’nun bir basketbol oyuncusunun yaşam üçgeni için tasarlanmış bir gardırop olduğu söylenebilir; çünkü koleksiyonda hem seyahat, hem müsabaka hem de basın toplantısını kapsayacak kombinler yer alıyor. Seyahat kısmı için ikonik LV çiçek desenli kapitone pantolonlar ve montlar tasarlanmış.

Bir sonraki aşama olan oyun kısmından ilham alınarak NBA tipi şortlar ve havlular sahaya çıkıyor. Şort ve havlularda Louis Vuitton’ın harfleri farklı renklerde ve NBA’in logosuyla işlenmiş.

Bir Basketbolcunun Gardırobu
Bir Basketbolcunun Gardırobu

Buradan basın toplantısına geçtiğimizde ise 1990’ların hassasiyetiyle yorumlanmış resmi kıyafetleri görüyoruz. Basketbol topları ve potası grafikleriyle süslenmiş siyah deri ceket, boxy takım elbise ve palto, koleksiyonun bu kısmı için hazırlanmış diğer parçaları.

İki isim arasındaki işbirliğinin ilk koleksiyonunda yer alan basketbol potası, top taşıyıcıları ve çantalar farklı grafiklerle yeniden tasarlanmış. Çantalarda kullanılan doğal deriler, vintage esintilerle birleştirilmiş. 1990’larda basket oyuncularının taktığı zincir kolyeler de unutulmayıp daha büyük bir şekilde tasarlanarak koleksiyona dahil edilmiş. Ayrıca LV x NBA logolarıyla süslenen yüzük, NBA’in şampiyonluk halkalarına benzeyen tasarımıyla koleksiyonun smacını basmış oluyor.