Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Bee Bottle 170 Yaşında!

3 Mayıs 2023
Bee Bottle 170 Yaşında!

Parfüm şişelerinin, notaları kadar ikonik hale gelen şişe tasarımları, üzerimize nüfuz eden kokunun bir uzantısı. Kişinin kendini en iyi hissettiği kokunun arkasında yatan tasarım, bu parfümün bir yansıması. Haliyle dünden bugüne uzanan ikonik şişeler, ikonik şiprelere ev sahipliği yapmanın ötesinde, bir sanat eseri görevini üstlenebiliyor. Tam da böyle bir tasarımın meyvesi diyebileceğimiz Guerlain’ın ikonik şişesi “Bee Bottle” 170 yıllık tarihini onurlandırmak için yeni “ellerde” şekilleniyor.

Usta cam üreticisi Aristide Najean ile şişenin 170. yılını daha da özel kılmak isteyen Fransız parfümeri evi; içinde Le Bouquet de la Mariée parfümünün yer aldığı şişesini Murano camından bir şahesere dönüştürdü.

27.000 dolara piyasada yerini alacak olan şişeyi 24 ayar altın çiçekler kaplıyor. Tasarımı sayesinde şişeden dökülüyormuş gibi duran çiçeklerin hemen altında ise “Bee Bottle”ın doğduğu 30 Nisan 1853 tarihini görmek mümkün.

Şişeden yalnızca 10 adet üretileceğini söyleyen Guerlain bu eşsiz tasarımı 1 Mayıs’tan itibaren kendi web sitesi üzerinden satışa sundu.