Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Astroloji: Burcunuza göre 2022’de nereye tatile gitmelisiniz?

9 Şubat 2022
Astroloji: Burcunuza göre 2022’de nereye tatile gitmelisiniz?

Ailesine düşkün, evcil bir Yengeç kadını mısınız yoksa yerinde duramayan, mutluluğu kalabalıklar arasında arayan bir Aslan erkeği mi? Astroloji bilimine kulak verirsek, Zodyak burcunuz kişiliğinizi, kişiliğiniz de tatil tercihlerinizi etkiliyor diyebiliriz. Bugüne kadar burcunuza göre tatil planı yapmayı hiç düşünmediyseniz, önerilerimi okuduktan sonra denemek isteyebilirsiniz. Kim bilir, belki de en unutamadığınız tatil bu olacaktır…

KOÇ (21 Mart-20 Nisan)

Avustralya ve Yeni Zelanda

Savaşçı Mars gezegeni tarafından yönetilen Koçlar, enerjik, tutkulu, girişken ve heyecanlı karakterleriyle girdikleri her ortamda kendilerini gösterir. Arkadaş canlısı yapıları kısa sürede yakın dostluklar kurmalarına yardımcı olur. Yeni ve farklı her şey ilgi alanlarına girer. İflah olmaz iyimserlikleri sayesinde onları kolay motive edecek, neşelendirecek aktivitelerde bulunmayı severler. Çabuk sıkılan yapıları gereği de her daim farklı deneyimler peşinde koşarlar. Pandemi ile beraber kapalı kapılar ardında muhtemelen büyük buhranlar geçiren Koçları ancak uzun ve sıra dışı bir keşif seyahati mutlu edebilir diye düşünüyorum. 2022’de Avustralya ve Yeni Zelanda’yı kapsayan uzun bir tatil, Koçlara hem kaybettikleri heyecanı geri verecek hem de son iki senede bir parça törpüledikleri sabırsızlıklarını test etmelerine yardımcı olacaktır.   

Avustralya ve Yeni Zelanda’da nasıl bir program Koçlar için uygun olabilir? Öncelikle iki ülke arasındaki uçak yolculuğunun 4,5 saat sürdüğünü ve Yeni Zelanda için Aralık-Mart; Avustralya için Mart-Mayıs ile Nisan-Eylül aylarının hava durumu açısından en iyi dönemler olduğunu belirtelim.

Koçlar, hem Avustralya hem de Yeni Zelanda’da araç kiralayıp uzun yol seyahatlerine çıkabilir; böylece iki ülkeyi de baştan sona dolaşabilirler. Böyle bir yolculukta keşfedecekleri şehirlerin ve doğal güzelliklerin dışında Avustralya’da UNESCO harikası Büyük Set Resifi’nde dalış yapmalarını ve yine UNESCO harikası Uluṟu-Kata Tjuṯa Milli Parkı’nın hemen dışında, çöllük ve dağlık Red Centre bölgesinin tam ortasındaki ünlü Uluru monoliti manzaralı Longitude 131˚ adlı kampta konaklamalarını altını çizerek tavsiye ederim. Yüzüklerin Efendisi ve The Hobit film serileri sayesinde doğal güzelliklerini dünyaya tanıtan Yeni Zelanda’da ise programlarına mutlaka efsanevi Huka Lodge ve The Farm at Cape Kidnappers’da birkaç gece eklemelerini öneririm.

Astroloji: Burcunuza göre 2022’de nereye tatile gitmelisiniz?

BOĞA (20 Nisan-20 Mayıs)

İspanya ve Portekiz

Zodyak’ın iki numaralı üyesi Boğalar, yöneticileri olan aşkın ve güzelliğin sembolü Venüs gezegeninin etkisini hayatlarının her alanında derinden hissederek yaşarlar. Güzel olan her şeyi, sanatı, lüksü ve yemeyi çok seven Boğalar, ailelerine ve arkadaşlarına ayıracakları kaliteli zamanı da oldukça önemser. Keyifli ortamlarda sevdikleriyle vakit geçirmek, onlara sürpriz hediyeler vermek, değerli buldukları şeyleri onlarla paylaşmak, Boğa burcu insanlarının öne çıkan özellikleri arasındadır. Büyük değişimlerden pek hoşlanmayan Boğa insanı, ayaklarının yere basmasını, her zaman tanıdığı, bildiği yerlerden işe başlamayı ister. Tatil tercihlerinde de, özellikle ilerleyen yaşlarda, çılgın planlar yerine kendisine daha yakın bulduğu destinasyonlara öncelik tanır ve konforundan asla taviz vermez. Hele ki pandemi gibi riskli bir dönemden çıktıktan sonra…

Son iki senedir aile sofralarına hasret kaldığını düşündüğüm Boğalar için 2022’de sevdikleriyle çıkacakları keyifli bir gastronomi yolculuğunun, uzundur özledikleri ilgiyi ve sıcaklığı geri kazanabilecekleri bir deneyim olacağını düşünüyorum. Onlara önerim bol yeme-içmeli bir İspanya-Portekiz seyahati…

İki ülke arası uçak yolculuğunun yaklaşık 1,5 saat sürdüğünü ve tatil için en iyi zamanın Mart-Mayıs ayları arası olduğunu paylaşarak; Boğa burcu okurlarımıza Portekiz ve İspanya’nın şehir ve sahil kıyılarının cazibelerini keşfetmelerinin yanı sıra, gastronomi duraklarını da es geçmemelerini öneririm. Pek çok Michelin yıldızlı şef ve restoranın yer aldığı İspanya’da San Sebastian mutlaka programda olmalı. Ayrıca elementleri Toprak olan Boğalar’ın doğaya duydukları içten sevgiyi de dikkate alarak, geçtiğimiz yaz kapılarını açan Majorca’daki muhteşem Can Ferrereta’da en az iki gece kalınmalı. Son yıllarda şarap destinasyonu olarak öne çıkan Portekiz’de ise Six Senses Douro Valley, duraklardan biri olmalı.

Astroloji: Burcunuza göre 2022’de nereye tatile gitmelisiniz?

İKİZLER (21 Mayıs-21 Haziran)

Kenya ve Seyşeller

Çevresindekileri şaşırtmaktan keyif alan, dışa dönük, esprili ve keyifli İkizler burcu insanları, aklı temsil eden Merkür gezegeni tarafından yönetilir. Elementi Hava olan bu burcun insanları, biraz da bu yüzden, hava gibi bir anda değişebilen ruh halleriyle adlarından söz ettirir. Sabah saatlerinde çok neşeli gördüğümüz bir İkizler’in öğleden sonra melankolide dip yaptığını fark edebiliriz. İçsel dünyasının ekstrem zenginliklerini her fırsatta dışa yansıtan İkizler için seyahat etmek -dolayısıyla keşfetmek- zekasını ve entelektüel birikimini destekleyen hayati bir aktivitedir. Durağan, romantik programlar yerine dışa dönük yapılarına hitap eden, yeni keşiflere açık geziler onlar için biçilmiş kaftandır.

2022’de İkizler burçlarına Haziran-Ekim ayları arasında muhteşem bir Afrika safarisine çıkmalarını öneriyorum. Pandemiyle birlikte önemini kavradıkları doğada keşfedecek çok şey bulabilir, sayıları giderek azalan yerel kabileleri yakından tanımaya çalışabilir, kamp yapmayı seven kişilikleri için yaban hayatıyla bütünleşecekleri bu tatilde adeta kendilerini yeniden keşfedebilirler. Seyahat kadar edebiyata da düşkün olan İkizler için, dünyaca ünlü yazar Karen Blixen’ın kaleminden çıkan Out of Africa romanının geçtiği Kenya, büyülü bir safari destinasyonu olacaktır. Ülkenin ödüllü kamplarından Angama Mara’nın, romandan uyarlanan Out of Africa filminde Robert Redford ve Merly Streep’in bazı sahnelerinin çekildiği tepede kurulu olduğunu paylaşalım. Kenya’nın Maasai Mara düzlüklerinde maceraya doyan İkizler burçları, ruhlarının sakin ve melankolik tarafını ödüllendirme sırası geldiğinde ise Nairobi’den üç saat uçuş mesafesindeki Seyşeller’de kendilerini Hint Okyanusu’nun huzurlu sularına bırakabilir. İçten içe lüksü seven İkizler için konaklama tavsiyem ise herkesin kolayca ulaşamayacağı, Prens William ve eşi Kate’in balayı tatillerini geçirdikleri The North Island

Astroloji: Burcunuza göre 2022’de nereye tatile gitmelisiniz?

YENGEÇ (23 Haziran-22 Temmuz)

Atina ve Yunan Adaları

Evlilik, yuva kurmak, çocuk sahibi olmak dendiği zaman akla ilk gelen burç olan romantik Yengeçler, hayatlarını planlarken kendilerinden ziyade aile bireylerinin mutluluğunu ön planda tutarlar. Almaktan çok vermeyi, yuvaları ya da arkadaşları için fedakarlık yapmayı seven Yengeçler’in evden fazla uzaklaşmayı pek sevdikleri söylenemez. Ve tabii elementleri Su olduğu için kendilerini en iyi hissettikleri yer, su kenarlarıdır. Girdikleri her ortamı güzelleştirmeyi ve yuva sıcaklığına kavuşturmayı seven Yengeçler için 2022’de uzun bir aradan sonra çıkacakları belki de ilk yurtdışı seyahatinde sıcak, samimi, eve ve suya yakın bir yurtdışı tatili fazlasıyla huzur ve mutluluk verici bir deneyim olacaktır. Bu arada astrologlardan önemli bir ipucu paylaşmak isterim: Ay tarafından yönetilen duygusal Yengeçler’in mümkünse taze başlangıçları işaret eden Yeni Ay döneminde seyahate çıkmaları ve Dolunay’da eve dönmeleri önerilir.

2022’de Yengeçler’e sıra dışı rotalarla zenginleştirebilecekleri bir Atina ve Yunan Adaları tatili çok iyi gelecektir. Karadan bile rahatça ulaşabilecekleri komşu Yunanistan’da başkent Atina’nın dünya tarihine damga vuran eşsiz hazinelerini dolaşarak seyahatlerine başlayabilirler. Atina’da geçtiğimiz yıl hizmete giren Four Seasons Astir Palace Hotel Athens, deniz kenarında yorgunluk atabilecekleri tam bir Akdeniz sığınağı. Sonrasında Yunan Adaları arasında çıkacakları masmavi yolculuklar, pandeminin tüm stresini eve yakın ama farklı bir kültür içerisinde üzerlerinden atabilecekleri şansı onlara tanıyacaktır. Öneri istiyorsanız: Antiparos’ta bu yaz hizmete giren The Rooster, şahane bir çiftlik ve wellness oteli olarak Yengeç burçlarını baştan çıkartacak sıcaklıkta bir tatil deneyimi vaat ediyor. Mikanos’un en yeni adreslerinden Kalesma ise her biri devasa havuzlarla dekore edilen manzaralı villalarında kalabalık Yengeç ailelerini ağırlamayı bekliyor.

Astroloji: Burcunuza göre 2022’de nereye tatile gitmelisiniz?

ASLAN (22 Temmuz-23 Ağustos)

Paris, Provence ve Marsilya

Rüzgarda uçuşan yeleleriyle Ormanlar Kralı için şaşaa ve güç gösterisinden daha önemli ne olabilir? Hayattan zevk almayı iyi bilen burçların başında gelen Aslanlar, hayat kadar kendi varlıklarından da büyük keyif alırlar ve her fırsatta sahip oldukları iyilikleri ve güzellikleri onurlandıracak kutlamalar yapmaktan hoşlanırlar. Partilerde, davetlerde boy göstermekten asla sıkılmayan bu burcun insanları enerjik, neşeli, cana yakın ve davetkardır. Onlar kendi hayatlarının yıldızıdır ve yapacakları her işte en iyisini hedeflemekten geri durmazlar. Güç ve cesaret, karakterlerinin ayrılmaz parçasıdır. Sanata, aşka ve güzelliğe önem verirler; en iyi yemekleri yemek, en güzel kıyafetleri giymek isterler. Ayrıca parayı hem kendileri hem sevdikleri için harcamaktan asla çekinmeyen, eli açık insanlar olarak tanınırlar.

Durum böyle olunca en lüks tatiller de Aslanlar için olmalıdır! En pahalı restoranlarda yemek yiyebilecekleri, en lüks kıyafetleri satın alabilecekleri, en ünlü gece kulüplerinde eğlenebilecekleri, en güzel kadınlarla ve en yakışıklı erkeklerle tanışabilecekleri destinasyonları her zaman listenin başına koyan Aslan burcu okurlarımız için 2022’de Fransa’ya doğru yola çıkmalarını öneriyoruz. Pandemi sonrası pek çok yenilikle ziyaretçilerini karşılamaya hazırlanan Paris’te Aslanlar’ı bekleyen yepyeni mağazalar, restoranlar ve oteller var. Bunların başında LVMH grubunun birkaç hafta önce hizmete soktuğu Cheval Blanc Paris yer alıyor. Tatillerine Versailles Sarayı ile devam etmelerini ve sarayın içinde bu yaz açılan Airelles Chateaux de Versailles’da yerlerini ayırtmalarını öneririm. Ne de olsa Ormanlar Kralı olan Aslanlar’ın bir kraliyet sarayında uyumaları, onları fazlasıyla mutlu edecektir. Paris’in ardından muhteşem şaraplar içebilecekleri Bordeaux, şatolarda konaklayabilecekleri Provence bölgesi, deniz ve gece hayatı için Marsilya, Cannes ve Monte Carlo duraklarıyla Fransa seyahatini tamamlayabilirler.

Astroloji: Burcunuza göre 2022’de nereye tatile gitmelisiniz?

BAŞAK (23 Ağustos-22 Eylül)

Marakeş ve Atlas Dağları

Entelektüellerin burcu olarak bilinen çalışkan Başaklar, hayatı ciddiye alan, planlı, programlı insanlardır. Yöneticileri, zekanın sembolü Merkür gezegenidir. Bu da onları akıllı, meraklı ve araştırmacı bir kişiliğe sahip kılar. Başak insanı kıymet bilen yapısıyla takdir toplar. Onun için sahip olduğu her şey değerlidir. İyi bir ebeveyn, eş, patron, arkadaş olur. Tutumlu yapısı ve detaylara önem veren kişiliğinin yardımıyla geleceğe güvenle bakmak ister. Ama bunu yaparken geçmişine de sahip çıkar. Tarihe ve yabancı kültürlere duyduğu merak, bazen kitaplar ve haritalar arasında kaybolmasına sebep olabilir. İşte tam da bu sırada toprak elementine borçlu olduğu doğa sevdası kurtuluşu olur. Uzun yürüyüşler, tırmanışlar, uçurma balıkçılığı gibi aktiviteler Başaklar’ın ev dışında en çok zaman geçirdikleri yerler arasındaır.

Çalışkanlıkta zirve yapan Başak insanları tatilde yan gelip yatmayı pek sevmez. Deniz tatilinde fazladan geçirilen zamanlar onlar için büyük kayıp demektir. Yeni yerler görmek, yeni kültürler keşfetmek, hatta yeni diller öğrenmek isterler. Başaklar’ın egzotik destinasyonlar kadar mutlu olacağı başka yer yoktur. Bu yüzden 2022’de Başaklar’a hem doğa hem de kültür açısından onları fazlasıyla mutlu edecek Fas’a doğru yol almalarını öneriyorum.

Atlas Dağları’nda yürüyüş, Sahra Çölü’nde safari, Kazablanka’da romantizm, Fez’de emperyal tarih ve Marakeş’te kültür, gastronomi, sanat, moda… Bir Başak insanı başka nerede daha mutlu olabilir… Turizm dahisi Sir Richard Branson’ın Atlas Dağları’ndaki oteli Kasbah Tamadot, Marakeş’te Yves Saint Laurent’ın muhteşem evi, müzesi ve bahçesi Majorelle Garden, konaklama için harika bir riad olarak El Fenn, daha lüks bir arayış içinde olanlara Palais Namaskar, Royal Mansour ve La Mamounia otelleri, seyahat planlamada detaycılığıyla çok başarılı olan Başaklar’a tavsiyelerim arasında.

Astroloji: Burcunuza göre 2022’de nereye tatile gitmelisiniz?

TERAZİ (23 Eylül-23 Ekim)

Toskana ve Lake Como

Hayatta dengeyi bulabilen, en azından bunun için çabalayan insanlar arasında Terazi burçları başı çeker. Diplomatik bakış açıları, girdikleri her ortamda huzuru ve barışı sağlamalarına yardımcı olur. Evcil bir yapıya sahip olsalar da sosyalleşmekten asla geri durmazlar. Kararsızlık onlar için büyük sıkıntıdır. Ancak iyimserlik imdatlarına yetişir. Venüs tarafından yönetilen Teraziler için simetri, estetik, uyum ve güzellik, hayatlarının önemli birer parçasıdır. Çoğu sanatçı, dekoratör ve tasarımcının astrolojik haritalarında Terazi’ye mutlaka bir yer vardır. Yalnız kalmaya hiç tahammülü olmayan Teraziler, Zodyak’ın ilişkilerde en mutlu üyeleri olarak bilinir. Tabii kararsızlıkları yüzünden yanlış partner seçmedikleri sürece!

Arkadaşlıklara ve aile ilişkilerine değer veren Teraziler için herkesin memnun kalacağı seyahat programları, tercih sebebidir. Mutfak becerileri yüksek olduğundan gastronomik açından tatminkar bir tatil programı yapmaya özen gösterirler. Çıktıkları seyahatte sanat ve mimari görmek, bol bol alışveriş yapmak isterler. Tüm bu açılardan baktığımızda, 2022’de İtalya, onlar için biçilmiş kaftandır.

Pandemide büyük yaralar alan İtalya hızlı bir şekilde toparlandı ve misafirlerini ağırlamaya başladı. Ülkenin Roma, Venedik, Milano ve Floransa gibi lokomotif şehirlerinde pek çok yeni ve lüks otel, butik ve restoran hizmete girdi. Bu yeniliklerin tadını çıkaran Teraziler’e Toskana ve Lake Como’da birkaç gün geçirmelerini öneririm. Yüksek ihtimalle kalabalık bir grupla seyahat ettiklerinden, Lake Como’da Villa Cima’yı kiralayabilirler. Dört yatak odalı bu tarihi villada bugüne dek pek çok kral ve kraliçenin konakladığını belirtelim. Toskana’da ise baştan sona yenilenen Reschio Estate, düş kurmayı seven Teraziler’i bambaşka dünyalara taşıyacak masalsı bir güzelliğe sahip.

Astroloji: Burcunuza göre 2022’de nereye tatile gitmelisiniz?

AKREP (23 Ekim-22 Kasım)

Yucatan ve Los Cabos

Sevdiklerine tutkuyla bağlı, ihtiyaç duyulduğunda ne pahasına olursa olsun arkalarında durmaktan kaçınmayan, arkadaş canlısı ve yardımsever Akrepler, bencil olarak anılsalar da, aslında kişisel isteklerini başkaları için kolayca geri plana atabilen insanlardır. Azim, kararlılık ve cesaret, karakterlerini özetleyen kelimelerdir. Hayatlarının bir köşesinde tutku olmadan nefes almaları neredeyse imkansızdır. Elementi Su olan Akrepler’in duygusal dünyası zaman zaman sakin zaman zaman dalgalı seyredebilir. Ama sağlam karakterleri, bu duygu fırtınalarını kolayca bertaraf ederek ayaklarını yere basmalarına yardımcı olur. Sadık bir arkadaş ve tutkulu bir aşık olan Akrepler, inzivaya çekilmeyi sever. Değişimin sembolü Pluto’nun yönettiği Akrep burcu insanları için aşırı duygusal iç dünyalarında yaşanan fırtınalar bazen çekilmez bir hal alır. İşte bu gibi durumlarda her şeyden uzaklaşıp tatile çıkmak onlar için iyileştirici bir etkiye sahiptir.

Elementi Su olan Akrepler’e denize yakın destinasyonlar ilaç gibi gelir. Ancak tüm gün kumsalda uzanıp yatmak da pek Akrep’lik bir şey değildir. Pluto’nun onlara bahşettiği gizli dünyaları keşfetme arzusu tatilde de önlerine çıkar. Kültürlerin derinliklerine inmek, bir Akrep için tatilin en güzel yanlarından biridir.

Tüm bunları değerlendirdiğimde, 2022’de Akrepler’e muhteşem bir Meksika tatili tavsiye ediyorum. Latin Amerika’nın bu renkli cumhuriyetinde hem huzurlu bir deniz tatili yapabilir hem de Latin kültürünü daha yakından tanıma fırsatı bulabilirler. Midesine düşkün olan Akrepler için Meksika, mutfağıyla da çok doğru bir seçenek olacaktır. Gündüzleri İnkalar’ın eşsiz tarihinin izlerini süren bir Akrep için Los Cabos’ta gerçek bir Margarita yudumlarken gün batımını izlemekten daha güzel ne olabilir… Birkaç önemli not: Meksika’ya gitmek için en doğru zaman Aralık-Nisan ayları arası. Lüksü seven Akrepler için kalabilecekleri en güzel resort’lardan biri ise Las Ventanas al Paraíso…

Astroloji: Burcunuza göre 2022’de nereye tatile gitmelisiniz?

YAY (24 Kasım-22 Aralık)

Hindistan ve Maldivler

Özgürlüklerine düşkünlükleriyle tanınan Yay burçları, eğlenmeyi çok sever ve girdikleri her ortamı aydınlatır. Bir Yay burcunu uzun süre eve kapamak imkansızdır. Ufku oldukça geniştir, yeni şeyler öğrenmek, yeni yerler keşfetmek onun için yemek-içmek kadar temel bir ihtiyaçtır. Eğitimi sadece kendisi önemsemez, etrafındakilerin de aynı derecede önemsemesini ister. Arkadaş canlısı yapısı başarıya odaklıdır ve sevdiklerinin de başarılı olması için çalışır. Konuşmayı çok seven bu burcun insanları zaman zaman ağızlarından çıkanları duymayı başaramasa da, açıksözlü ve dürüst yaklaşımları takdir toplar. Yönetici gezegenleri Jüpiter, gelişimin, büyümenin ve zenginliğin sembolüdür. Kendini geliştirme konusunda çok enerjik olan Yaylar baskılara ve kurallara uymaktan haz almazlar; ancak iyimser kişilikleri sayesinde uyumlu birer seyahat arkadaşı oldukları söylenebilir.

Özgür ruhlu Yaylar tatile çıkmaya karar verdiğinde uzaklara, çok uzaklara gitmek ister. Bu, onların bağımsızlığını gösteren bir işaret gibidir. Doğayı, hayvanları, farklı kültür ve insanları merak eden Yay burçları, kimsenin boyundurluğu altına girmek istemediğinden, gerektiğinde tek başına bile tatile çıkabilir. 2022’de Yay burcu okurlarımıza rengarenk bir Hindistan seyahati öneriyorum. Bunun için en iyi mevsim Kasım-Mart ayları arası… Dünyanın harikaları arasında yer alan Tac Mahal’ı görebilecekleri, Rajastan ve Jaipur’un muazzam kültürel zenginliklerini keşfedebilecekleri bu seyahatin Yayları fazlasıyla memnun edecek iki yönü var: Birincisi, Hint mutfağının şöleni andıran sofralarında neşeli saatler geçirecek olmaları. İkincisi, ülkenin milli parklarında çıkacakları safaride nesli tehlike altında olan kaplanları ve leoparları yakından görüp fotoğraflama şansı yakalamaları. Tavsiyem; muhteşem Sujan Jawai’de leoparların izinden gitmeleri… Uzun bir Hindistan gezisini muhteşem bir finalle sonlandırmak isteyen Yay burçları, dört saatlik bir uçak yolculuğuyla ulaşacakları Maldivler’in turkuaz sularında yorgunluk atabilir. Maldivler’deki adresleri ise yeni açılan The Ritz-Carlton Fari Islands olsun…

Astroloji: Burcunuza göre 2022’de nereye tatile gitmelisiniz?

OĞLAK (22 Aralık-20 Ocak)

Kanada ve New York

Çalışkan ve inatçı Oğlak burçları, hayatın gerçekleri söz konusu olduğunda son derece realist, hatta pesimist olmayı başarabilseler de, kendilerine koydukları hedefleri azimli kişiliklerinin yardımıyla mutlaka gerçeğe dönüştürmeyi başarırlar. Hayata geçirdikleri, aslında kurdukları hayallerdir, ama onlar inatla hayal kurmayı reddederler! Çalışkanlık onlara doğuştan bahşedilmiş bir hediyedir. Disiplinden asla ödün vermez, kurallara ve geleneklere bağlılık gösteren yapılarıyla iş hayatında basamakları emin bir şekilde tırmanırlar. Yüksek sorumluluk sahibi Oğlaklar aile hayatında da aynı disiplini sergiler. Tutucu yapıları, aile kurumunu ayakta tutmalarına yardımcı olur. Kendilerini biraz rahat bırakmayı başardıklarında, eğlenmeyi ve konforlu yaşamayı seven, neşeli yönleri kolayca açığa çıkar.

Yıl boyu gece-gündüz çalışan Oğlaklar için tatil en büyük ödüldür. Bunu fazlasıyla hak ettiklerine inanır ve tatillerini en iyi şekilde geçirmelerine yardımcı olacak programları aylar öncesinden planlamak için ayrıca çok çalışırlar! Tutucu Oğlak burcu için ekstrem destinasyonlar, her daim ileriye atılan programlar arasında yer alır. İyi planlanmış, lüks ve konfordan ödün vermeyen kusursuz bir tatil için ellerinden geleni yaparlar. Elementi Toprak olan Oğlaklar için doğa mutlaka tatilin bir parçası olmalıdır. 2022’de Oğlak burçlarına kusursuz planlanmış bir Kanada seyahati tavsiye ederim. Bu güzel ülkeye seyahat için en doğru zaman Eylül-Kasım ayları arası.. Batı kültürünün antik yağmur ormanlarıyla buluştuğu bu özgür ruhlu ülkede kendilerini bir parça da olsa rahat bırakmayı başaracaklardır. Eşsiz güzellikteki dağlarda ve göllerde doğayla başbaşa vakit geçirdikten sonra Kanada’nın hareketli şehirlerini keşfe çıkabilir; seyahatlerini New York sokaklarında sonlandırarak Kuzey Amerika’ya da bir selam gönderebilirler. Kanada’da onlara önerim, Nimmo Bay Wilderness Resort’ta mutlaka birkaç gece kalmaları. Aradıkları huzuru mutlaka bulacaklardır.

Astroloji: Burcunuza göre 2022’de nereye tatile gitmelisiniz?

KOVA (21 Ocak-19 Şubat)

Kuzey Amerika

Zodyak’ın idealist, hırslı ve bağımsız üyelerinden Kovalar keskin zekaları ve özgür ruhlarıyla renkli bir hayatın varisleridir. Otoriteden pek hoşlanmayan ve geleneksel olan her şeye savaş açan Kova burcu insanları, yeniliklere hiç düşünmeden kucak açar. Teknoloji, en sevdikleri oyuncaklarıdır. Bu alandaki yenilikleri ilk kullananlar çoğunlukla Kovalar olur. Yönetici gezegenleri Satürn’ün onlara bahşettiği sabır ve sorumluluk duygusu yakalarını hiç bırakmaz. Risk almayı sever, denemeler yapmaya bayılırlar. Girişimci ruhları, birden fazla alanda iş yapma yetenekleriyle müthiş bir uyum sergiler. Yaşadıkları hayatı her yönüyle güzelleştirmek, hem kendileri hem sevdikleri adına en büyük hedefleridir.  

Lükse dair her şeyden büyük keyif alan Kova insanları için zekalarını tetikleyecek seyahatlere çıkmak, kendilerine verdikleri en güzel hediyedir. 2022’de onlara önerimiz uzun bir Kuzey Amerika seyahati… Dünyamzdaki pek çok yeniliğin ve teknolojnin merkezlerinden Kuzey Amerika’yı baştan sona keşfedecekleri bu seyahat, Kovalar’a aradıklarını fazlasıyla bulacakları bir macera yaşatacaktır. Kuzey Amerika’yı ziyaret etmek için en güzel zaman Mart sonu ila Mayıs sonu arasında. Ayrıca Eylül-Ekim dönemi de güzel bir hava vaat edecektir. Kova burçları New York, Chicago, Los Angeles, San Francisco ve New Orleans’da sanat, alışveriş ve gastronomiyle geçen tatillerine Miami kumsallarını da eklediklerinde, eve çok mutlu dönmeleri kaçınılmaz olacaktır. Miami’de hem sanat hem de gastronomi açısından sıra dışı bir karakter sergileyen Faena Hotel Miami Beach, Kovalar için eşsiz bir otel seçeneği… Vizcaya Museum and Gardens ise bu burcun insanlarına ilham verecek sürreal bir İtalyan Rönesansı villası olarak Miami programlarına dahil edilmeli.

Astroloji: Burcunuza göre 2022’de nereye tatile gitmelisiniz?

BALIK (20 Şubat-20 Mart)

Bali ve Singapur

Zodyak’ın en duygusal ve romantik burcu olarak bilinen Balıklar, gerektiğinde bir o kadar gerçekçi ve maddiyatçı olmayı başarabilen nadir kişiliklere sahiptir. Bu da iç dünyalarında yoğun dalgalanmalara yol açabilir. Kendilerinden çok etrafındakileri düşünen, herkesin iyiliğini isteyen hümanist yapıları onları zaman zaman oldukça kırılgan bir noktaya taşısa da, Balıklar’ın dünyasında değişime yer yoktur. Naif ve hayalperest kişilikleri yaratıcılıklarını derinden besler. Çoğu sanatçının doğum haritasında Balık etkilerinin oldukça fazla olduğu bilinen bir gerçektir. Empati kurmakta en başarılı burçardan biridir Balıklar. Bu da insanların onlara mıknatıs gibi çekilmesine neden olur. Herkes Balık’larla arkadaş olmak, konuşmak, dertleşmek için sıraya girer. Bu sayede sağlam dostluklar kuran Balık burcu insanları, uyumlu ve sıcak kişilikleriyle insanlığın ihtiyaç duyduğu karakterler olarak öne çıkarlar.

Roma mitolojisinde Denizler Kralı olarak bilinen yaratıcı ve artistik Neptün’ün yönetimindeki Balık insanları, bu yönlerini destekleyecek, onlara huzur verecek, sakin destinasyonlarda inzivaya çekilmekten çok hoşlanır. Ben de onlar için 2022’de muhteşem bir Bali ve Singapur tatili hayal ediyorum. Nisan, Mayıs, Eylül ve Ekim ayları için planlayacakları bu egzotik kaçamakta önce Singapur’un muazzam kolonyal yaşantısını keşfe çıkabilir, geçtiğimiz yıl müthiş bir renovasyondan geçen efsane Raffles Singapore otelinde kolonyal bir tarihin izlerini sürebilirler. Buradan 2,5 saatlik bir uçak yolculuğuyla ulaşacakları Bali’de ise tıpkı Eat, Pray and Love filmindeki gibi bir kaçış ve kendini arayış yolculuğu yapabilirler. Capella Ubud gibi muazzam bir otelde bol bol deniz, güneş, yemek, şarap, günbatımı, yoga ve meditasyon… Romantik bir Balık için hayat bu demektir!

Astroloji: Burcunuza göre 2022’de nereye tatile gitmelisiniz?