Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

60 Yıldır Çok Güzel Kokuyor

18 Mart 2021
60 Yıldır Çok Güzel Kokuyor

Diptyque’in yıldönümü için hazırladığı koleksiyon, duyu organlarına şölen yaşatma peşinde.

Evde geçirdiğimiz günlerde yaşam alanımızın bize huzur vermesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Kimimiz gereksiz eşyalarımızdan kurtulduk, sadeleştik, kimimiz yeni eşyalara yaşam alanımızda yer açtık. Büyük ya da küçük fark etmeksizin, yaşam alanımıza yatırım yaptık, yapmaya devam ediyoruz. 

Malum, içerisinde bulunduğumuz atmosferi sadece mobilyalarımız şekillendirmiyor. Bu noktada bir kibrit ateşiyle modumuzu, evimizi, günümüzü değiştiren parçalar dikkat çekiyor. Diyeceğimiz şu ki; orta sehpanızı değiştirmek yerine orta sehpanızın üzerine ekleyeceğiniz bir mum, aradığınız pratik çözüm olabilir. 

60 Yıldır Çok Güzel Kokuyor
60 Yıldır Çok Güzel Kokuyor

Bizimle aynı fikirdeyseniz 60’ıncı yaşını kutlayan Diptyque’in 4 farklı tasarım ile sunulan yıldönümü kokularını keşfetmelisiniz. Christiane Montadre, Desmond Knox-Leet ve Yves Coueslant’ın 1961 yılında açtığı minik bir butikten yükselen doğal mum kokuları, bugün tüm dünyada adından söz ettiriyor. Markanın ikonikleşmiş dört kokusu, Baies, Tubéreuse, Figuier ve Roses, tasarımcı Yorgo Tloupas tarafından geometrik bir dünyaya entegre ediliyor. Markanın minimal ambalaj tasarımı, yıldönümü için daha dikkat çekici bir hal alırken, mum bittiğinde mumluğu dekoratif bir obje olarak kullanmak kaçınılmaz oluyor.