Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

25 Yılın Onuruna Gümüş Baguette

16 Ocak 2023
25 Yılın Onuruna Gümüş Baguette

1997 yılında Silvia Venturini Fendi’nin tasarladığı ikonik Baguette çanta, 25. yıldönümünü onurlandırmak için özel bir iş birliğiyle karşımıza yeniden çıkıyor.


İtalyan moda evi, çantanın özel bir versiyonunu yaratmak için Amerikalı lüks kuyum markası Tiffany & Co. ile daha önce denenmemiş bir çalışmaya imza attı. “Tiffany Baguette” adıyla üretilen bu özel Fendi Baguette, tamamen som gümüşten yapılırken çantayı İtalya ve New York‘un ulusal çiçekleri olan zambaklar ve güller süsledi.

Türünün tek örneği olan çanta için Fendi, ilk kez ana üssünün ötesinde, Tiffany & Co.’nun Rhode Adası’nda yer alan atölyesindeki zanaatkarlar ile çalıştı. Yapımı yaklaşık dört ay süren çanta için görenler her iki evin de ustalığını sergilediği konusunda hemfikir.

“Chasing” adı verilen benzersiz bir gümüş işçiliği tekniği kullanılarak işlenen çanta, yaklaşık 2.356 gram ağırlığında bir sanat eseri olarak iki evin imzasıyla piyasada yerini aldı.

Bu iş birliğini “elinde” tutmak isteyenler için ise eşsiz som gümüş çantanın yanı sıra Fendi, Tiffany & Co.’nun imzası olan mavi tonda bir deri baget çanta kapsülü de satışa sundu.