Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Teknolojinin Kokusu Olur mu?

18 Mart 2021
Teknolojinin Kokusu Olur mu?

Son birkaç aydır lüks perakende markalarının odaklandığı noktalardan biri, koku reseptörlerimize hizmet ediyor. Kimi isimler oda kokuları ve diffuser’larla yaşam alanımıza biraz olsun değişiklik katıp, evde geçirdiğimiz günleri daha renkli kılmaya çalışırken, kimileri kadın ve erkek koleksiyonlarına farklı notaları bir araya getirdikleri parfümleri ekliyorlar. Yıllardır kült hale gelmiş şipreleri modernize edenler, ya da sıfırdan başlayıp ideal kokuyu yakalamaya çalışanlar…

Kişisel bakımın ve parfüm koleksiyonlarının yükselişine paralel olarak Hermès, yeni tasarımını erkek tüketicilerinin huzuruna sunuyor. Birkaç sezon önce bir ilki yapıp kadın koleksiyonlarına kozmetik ürünü dahil eden marka, bu sefer aradan 15 sene geçtikten sonra ilk defa erkekler için bir parfüm tanıtıyor. Maison’un parfümörü Christine Nagel’in özenle seçtiği notalardan oluşan H24 adındaki parfüm, erkek hazır giyim koleksiyonuna hakim olan doğa ve teknoloji kombinasyonundan ilhamla tasarlanıyor. Misk adaçayı, çimen ve amber notaları üzerine şekillenen koku, erkekler için şaşırtıcı bir nota olarak nergisi bu seçkiye dahil ediyor. 

Teknolojinin Kokusu Olur Mu?
Teknolojinin Kokusu Olur Mu?

Markanın inovasyon laboratuvarında üzerine çalışılan, doğal notalara daha keskin bir duruş sağlayan biyoteknolojik moleküller de çiçek seçkisine entegre ediliyor. Bu, hem parfümün daha kalıcı olmasını sağlıyor, hem de ortaya çıkan formülün daha keskin, maskülen bir hale bürünmesine yardımcı oluyor. 

Teknolojinin Kokusu Olur Mu?
Teknolojinin Kokusu Olur Mu?