Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Saatolog Picks Vol. 2

16 Mayıs 2021
Saatolog Picks Vol. 2

Pandemik krizin alçalıp yükselen dalgalı seyri, önümüzdeki günlerde ne gösterir bilinmez ama hepimiz tünelin sonundaki ışık, deniz kenarında üzerimize düşen güneş ışınları olsun istiyoruz.Hal böyle olunca bu hayali gerçeğe dönüştürebileceğimiz rotaları keşfetmek için harekete geçiyoruz.

2020 ve 2021 belki hayalini kurduğumuz büyük tatil planlarına fırsat vermiyor ama, dünyanın dört bir yanında açılan yeni oteller, ilerleyen günlerde gidilebilecek alternatif destinasyonlara ekleniyor. Saatolog olarak yeni rotanızı belirlemeye yardımcı olmak için en iyi 5 oteli bir araya getirdik.

Higashiyama Niseko Village, a Ritz-Carlton Reserve — Hokkaido, Japonya

Saatolog Picks Vol. 2
Saatolog Picks Vol. 2

Ritz-Carlton’ın Reserve seçkisine eklediği en yeni lüks durağı, Japonya’nın karlarla kaplı yamaçlarında, Niseko’da konumlanıyor. Sadece 50 odası bulunan bu otel, adından mütevellit, sınırlı sayıda kişiye hizmet veriyor. Tavandan yere kadar uzanan camlarıyla otel bir yandan iki tarafını çeviren dağ manzarasına karşı uzanırken, bahar aylarında kiraz çiçekleri etrafı sarıyor.

Cielo Lodge — Kosta Rika

Saatolog Picks Vol. 2
Saatolog Picks Vol. 2

Silikon Vadisi çalışanları Nicole ve Keith Goldstein, yoğun akıcı iş hayatlarını bırakıp Kosta Rika’daki terk edilmiş araziyi, yağmur ormanlarının içerisinde, ekolojik bir mabede çeviriyor. Okyanus seviyesinden oldukça yüksekte kurulan Cielo Lodge, büyüleyici manzaraya karşı geçireceğiniz şahane günler vadediyor.

Adero Scottsdale, Autograph Collection — Arizona, Amerika Birleşik Devletleri

Saatolog Picks Vol. 2
Saatolog Picks Vol. 2

Scottsdale zincirinin yeni imzası, Amerika Birleşik Devletleri’nde, Arizona’da beliriyor. Doğanın, yüksek dağların arasında konuşlanan bu beyaz vaha, 177 odaya, iki havuza ve eşsiz bir manzaraya sahip. Minimal tasarımı ve çöl ikliminden ilhamla tasarlanan mimarisi ve modern atmosferiyle, yeni destinasyonunuz olabilir.

Camp Sarika by Amangiri — Canyon Point, Utah, Amerika Birleşik Devletleri

Saatolog Picks Vol. 2
Saatolog Picks Vol. 2

Glamping, en popüler tatil anlayışı haline geldiğinden beri, dünyanın farklı yerlerinde örneklerini görüyoruz. Camp Sarika, bu anlayışın lüks ile en çok örtüşen versiyonu. İki vadinin ortasında yer alan otel, açık havuzları, ateş alanları ve spa tesisleriyle dinginliğin yeni başkenti.

One&Only Mandarina — Riviera Nayarit, Meksika

Saatolog Picks Vol. 2
Saatolog Picks Vol. 2

Yağmur ormanları ve turkuaz bir körfez ortasında yer alan One&Only Mandarina, 105 ayrı villanın ve ağaç evlerin bir araya gelmesinden oluşuyor. Kendine özel körfezi ve bu manzaraya karşı uzanan eşsiz taşma havuzuyla, bu otel ve Meksika yeni rotanız olabilir mi?