Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Saatolog Picks: Tenis Stili

3 Temmuz 2022
Saatolog Picks: Tenis Stili

Sıkı bir Saatolog takipçisi iseniz, geçtiğimiz günlerde Wimbledon’ı masaya yatıran Aras Yetiş’in yazısını okumuş olmalısınız. 2022’nin tenis karnesinden başlayıp, Wimbledon’ın yüksek bahis toplayan favorilerine uzanan yazıyı fırsat bilip, tenisi birkaç noktadan yakalamaya çalışıyoruz. Yüksek saatçiliğin, modanın, tasarımın, tutkunun bu denli yüksek hissedildiği bir disiplini, bir yaşam stili haline çevirmek isteyenler için, bu stili yansıtacak birkaç parçayı bir araya getiriyoruz.

Casablanca Gömlek

Saatolog Picks: Tenis Stili
Saatolog Picks: Tenis Stili

Yeni jenerasyon moda evlerinin belki de en etkililerinden biri Casablanca. Her sezon farklı bir konsepti sahiplenen ve bunu 360 derece markanın her parçasına yansıtan tasarımcı Charaf Tajer, bu sezon tenis ruhunu sahipleniyor. Casablanca’nın renkli tavrını yansıtmak için tenisin renklerini benimseyen tasarımcının elinden çıkan Reve de Tennis adındaki bu gömlek, kortun ruhunu üzerinizde taşımak için ideal. Casablanca’nın Bulgari ile yaptığı iş birliği de, tenise farklı bir perspektiften bakmak için aklınızın bir köşesinde bulunmalı…

Fred Perry Polo Yaka T-Shirt

Saatolog Picks: Tenis Stili
Saatolog Picks: Tenis Stili

Tenisi DNA’sına işleyen bir marka, hatta isim babası tenis dünyasının da önemli bir siması, 3 kez Wimbledon’ı kazanan Fred Perry. Konu tenis stili olduğunda aklımıza gelen ilk isimlerden biri olan Fred Perry, ilham kaynağının kort stilini, güncel filtrelerden geçirerek sokak stiline entegre ediyor. Fotoğrafta gördüğünüz bu klasik polo yaka t-shirt ise Fred Perry’nin kendi gardırobundan alınan ve yeniden üretilerek satışa sunulan arşiv parçası. Fred Perry’nin yine kendi adını taşıyan tenis turnuvasının birincisi Phoenix Weir, polo yaka t-shirt’ü giyiyor.

Gucci Sneaker

Saatolog Picks: Tenis Stili
Saatolog Picks: Tenis Stili

Alessandro Michele, Gucci’nin kreatif direktörü konumuna geldiğinden beri marka, köklerine hiç olmadığı kadar bağlı hale gelmiş durumda. Michele’nin retro duruşuna maison‘un mirası eklendiğinde, ortaya eskiyi yeni kodlarla yad eden parçalar çıkıyor. Tıpkı 1977 modelinden ilhamla yeniden tasarlanan bu tenis ayakkabısı gibi… Michele’nin süzgecinden geçip sokağa adapte edilen bu sneaker, %100 İtalyan derisi. Alışveriş listenize tenis stiliyle ilgili bir güncelleme yapacaksanız, yeni favoriniz karşınızda.

Lacoste Şapka

Saatolog Picks: Tenis Stili
Saatolog Picks: Tenis Stili

Tenis oyuncusu René Lacoste tarafından 1933 yılında kurulan ve kurulduğu günden beri tenis ruhunu her adımında hissettiren Lacoste, şimdilerde timsah logosunu Z jenerasyonunun görsel hafızasına kazımak için gençleşme yolunda. Louise Trotter’ın kreatif direktörlüğünde deyim yerindeyse yeniden var olan marka, son birkaç sezondur herkesin radarında. Hal böyle olunca klasik Lacoste tasarımları da aklımızda yeniden canlanıyor ve tenis kortuna da, sokağa da çok yakışacak bu parça listemize ekleniyor.

Rolex Saat

Saatolog Picks: Tenis Stili
Saatolog Picks: Tenis Stili

Sizin de bildiğiniz gibi, konu tenis olduğunda Rolex başı çekiyor. Tenis ile arasındaki sıkı bağ, hem Roger Federer gibi oyuncuların bileğine, hem kort stiline, hem de sizin gardırobunuza tesir ediyor. 2022’de tanıtılan yeni GMT-Master II, siyah ve yeşil çerçeve diskiyle 1955’teki selefinden ilham alarak yeniden doğuyor. Kurma kolu kasanın solunda, tarih penceresi ise saat 9 konumunda yer alıyor. Yaklaşık 70 saatlik güç rezerviyle yeni GMT-Master II (Ref: 126720VTNR), tenis stilinizin vazgeçilmez parçası.