Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Paris’in Yeni Mücevheri

18 Aralık 2021
Paris’in Yeni Mücevheri

Beş yılı aşkın süredir hayata geçmesi beklenen Bvlgari Hotel Paris, Noel kutlamaları öncesinde şehre yeni bir ışık getirdi.

2022’ye en renkli başlangıçlardan birini Paris yapıyor. Yaz başından bu yana art arda lüks otel ve restoran açılışlarıyla sosyal hayata hızlı bir dönüş yapan şehrin yılı kapatırken yaptığı en büyük sürpriz, son üç yıldır açılışı heyecanla beklenen Bvlgari Hotel Paris oldu. Dünyaca ünlü lüks markanın sahibi olduğu seçkin otel grubunun bu yeni üyesi, sadece şıklıkta yarışan süitleriyle değil, restoran ve butikleriyle de Parislilerin buluşma noktası olmaya aday…

Paris’in Yeni Mücevheri

Bvlgari’nin zamansız zarafetini ve değerli mirasını çağdaş bir mimariyle harmanlayan otel, 360 derece Paris manzaraları sunan 76 süiti ve daha şimdiden muhteşem rooftop bahçesiyle adından söz ettiren bin metrekarelik iki katlı Bvlgari Penthouse’u ile dikkat çekiyor. Dekorasyonda oldukça cesur davranan ödüllü İtalyan mimarlar Antonio Cittero ve Patricia Viel, Bvlgari otellerinin dünyaca bilinen minimal İtalyan tarzını, alışageldiğimiz tarihi Parizyen mimariyle başarıyla harmanlamış.

Paris’in Yeni Mücevheri

Golden Triangle’daki binanın 1970’lerden kalma retro dış cephesinin ardında sizi görkemi detaylara gizli son derece sade bir dünya bekliyor. Tüm mobilyaların İtalya’da üretildiğini öncelikle belirtelim. İpek şantukla kaplanan açık renk duvarlar, İtalyan mermerleri, granitleri ve okaliptüs ağacından kaplamalarla tıpkı Milano, Londra, Dubai, Şhanghay ve Bali’deki Bvlgari otelleri gibi şaşaadan uzak yaşam alanlarının yaratılmasına olanak tanımış. Otelin neredeyse tüm çalışanları İtalyan. Bu da İtalyanlara özgü rahat ve sıcak hayat tarzının Paris’e taşınmasında büyük etken olmuş. Tüm Bvlgari otellerinde karşımıza çıkan Michelin yıldızlı Il Ristorante-Niko Romito, İtalyan mutfağından seçkin örnekleri Paris’te de sergilemeye devam ederken, Roma hamamlarından esinle yaratılan iki katlı The Bvlgari Spa, hepsi banyolu dokuz terapi odası ve 25 metrelik muhteşem yüzme havuzuyla hem otel misafirleri hem de Parisliler için yenilenmenin en güncel adresi olacak.

Paris’in Yeni Mücevheri
Paris’in Yeni Mücevheri