Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Moda Dünyası Bu Otelde Kalacak

10 Ağustos 2021
Moda Dünyası Bu Otelde Kalacak

Heyecanla beklenen Cheval Blanc Paris, 7 Eylül’de kapılarını açıyor.

Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy, Bvlgari gibi pek çok prestijli markayı bünyesinde barındıran Fransız lüks imparatoru LVMH, Paris’te ilk otelini açmaya hazırlanıyor. Duyurusu 2019 yılında yapılan Cheval Blanc Paris, 7 Eylül’de misafirlerini ağırlamaya başlayacak. Şehrin ikonik yapılarından La Samaritaine’in içerisinde yer alan 72 odalı otel, tasarımındaki ihtişam kadar panoramik Paris manzaralarıyla da büyüleyecek.

Moda Dünyası Bu Otelde Kalacak
Cheval Blanc Paris’nin İzniyle

2006 yılında LVMH’nin ultra lüks otel grubu olarak kurulan Cheval Blanc; Courchevel, Maldivler, St. Barth’s ve St. Tropez’den sonra beşinci oteli için Paris’i seçtiğinde beklentiler büyüktü. Tam 16 yıl kapalı kalan ve LVMH tarafından satın alındıktan sonra yaklaşık 800 milyon dolar harcanarak renove edilen Seine Nehri kıyısındaki tarihi La Samaritaine mağazasının Art Déco-Art Nouveau füzyonu binası, beklentileri fazlasıyla karşılayacak bir mekân tercihi oldu. Paris’in sofistike yaşam tarzını tüm yönleriyle deneyimlemeye imkân tanıyacak modern bir şehir sarayı olarak hayata geçirilen Cheval Blanc Paris’nin 72 odası, klasik Paris otellerinin odalarından çok daha geniş ve aydınlık. Açık renklerde dekore edilen 26 misafir odası ve 46 süitin tamamı Seine Nehri manzaralı. 11 farklı oda kategorisinin en özeli olan dubleks The Quintessence Suite ise her biri özel banyolu ve giyinme odalı dört yatak odası, triple resepsiyon alanı ve yemek odası, yüzme havuzu, saunası, hamamı, spa’sı ve fitness süitiyle otelin küçük bir modeli gibi tasarlandı.

Cheval Blanc Paris, şehrin gastronomi haritasında da üst sıralarda yer alacak. Otelin mutfağı üç Michelin yıldızlı şef Arnaud Donckele’e emanet edildi. Yardımcısı ise Four Seasons Hotel George V’dan transfer edilen pasta şefi Maxime Frédéric. Dört farklı restoran konsepti yaratan ikilinin en çok konuşulacak projesi ise şüphesiz teras katta konumlandırılan ve romantik Paris manzaralarıyla ilgi odağı olması beklenen Le Tout-Paris.

Geçtiğimiz günlerde ilk fotoğrafları paylaşılan ve kapalı kapılar ardında son rötuşları yapılan Cheval Blanc Paris ile ilgili son bir not da spa’dan… 12,5 metrelik yüzme havuzu ve 6 terapi odası bulunan Dior Spa Cheval Blanc, cilt bakımında çığır açması hedeflenen en son Dior teknolojileriyle Parisli kadınlar için şehrin yeni mutluluk adresi olacak.

Moda Dünyası Bu Otelde Kalacak
Cheval Blanc Paris’nin İzniyle