Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Londra Yeni Düzeni Kutluyor!

4 Temmuz 2021
Londra Yeni Düzeni Kutluyor!

Londra’nın tasarım başkenti olma yolundaki mihenk taşı sayılan Londra Tasarım Festivali, 2021 programını açıklayarak bu yılın etkinliklerinden beklentimizi bir nebze olsun yükseltmeyi başardı. 18-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival şehir geneline yayılacak açık hava enstalasyonları, sergiler ve etkinliklerle 19. kez Londra’yı etkisi altına alacak.

Festivalin kurucusu ve başkanı Sir John Sorrell; Londra’ya dünyanın dört bir yanından gelip şehri bir tasarım merkezine çeviren yetenekli tasarımcıların toplumu şekillendirme kapasitelerini bu programla hayata geçireceklerini söylüyor.

Londra Yeni Düzeni Kutluyor!
Londra Yeni Düzeni Kutluyor!

Festivalin bu seneki özünü V&A Raphael Court’ta sahnelenen ve Japon mimar Sou Fujimoto tarafından karma gerçeklik stüdyosu ve teknoloji geliştiricisi Tin Drum ile birlikte oluşturulan Architecture + Reality (A+R) adlı yeni bir kurulum oluşturacak. Bu enstalasyon, ortamdaki izleyici hareketlerine yanıt veren ışık, ses, doğa ve mimari unsurlar aracılığıyla yapı, doğa ve görselleştirmeyi konu alarak enstalasyona dahil olan herkesi uzay, iklim değişikliği ve doğanın modern yaşamdaki rolü hakkında derinlemesine düşünmeye sev edecek canlı bir yapı olacak.

İngiliz ve Nijerya mirasını çağdaş tasarım için birleştiren, 2020 Gelişen Tasarım Madalyası sahibi Yinka Ilori ise Londra Sanat Üniversitesi öğrencileri ile iş birliği içinde Tottenam Court Road’u bir açık hava sanat galerisine dönüştürecek.

Londra Yeni Düzeni Kutluyor!
Londra Yeni Düzeni Kutluyor!

Pandemi döneminde kapalı olan tüm müzelerin rövanşını almak isteyen Londra, hem yeniden açılmayı kutlamaya hem de herkesi dışarı çıkarmaya kararlı.