Loewe’nin Modern Notaları

Lüks perakende markalarının hazır giyim, aksesuar ve dış giyim ile sınırlı tutulan koleksiyonları, doğal sınırlarına ulaşıp yaşam alanımızın her anına nüfuz edeli çok oldu. Artık dekoratif bir objeyi Louis Vuitton’dan, Paisley desenine sahip bir koltuk örtüsünü Etro’dan, ya da Birkin Bag ile aynı dokuya sahip bir evcil hayvan tasmasını Hermes’ten satın alabiliyoruz. Markaların tek bir konuda uzmanlaşma tutkuları, kendini daha geniş bir spektruma bırakınca, tüketici alışkanlıkları da aynı doğrultuda değişiklik gösteriyor.

Hal böyle olunca, Loewe’nin birkaç sezondur mumlara, oda kokularına ve parfümlere yaptığı yatırım daha mantıklı bir hale geliyor. 2014 yılından beri markanın kreatif direktörü olarak görev alan, kendi markasında yakaladığı başarıyı ve sıra dışı duruşu İspanyol moda evine de aktaran Jonathan Anderson, 2016’da marka çatısı altında çıkarttığı ilk parfüm koleksiyonundan sonra bugün, Botanical Rainbow adı altındaki yeni projesiyle karşımızda. 

Markanın kült tasarımlarından biri haline gelen klasik parfüm şişeleri, bu sefer 28 farklı botanik aranjmandan ilhamla, farklı kokuları bünyesinde barındırıyor. 28 farklı ilham kaynağı art arda dizildiğinde, projenin adına işaret edecek bir gökkuşağı skalası beliriyor. Japonların Ikebana estetiğinden ilhamla fotoğraflanan parfüm şişeleri, tamamen doğal, organik şiprelerden oluşuyor. Geçtiğimiz sezon Loewe çatısı altında satılan ve Anderson’ın kendisine ait meyve sebze bahçesinden hasat edilen ürünlerle hazırlanan notaların yaşam alanına yaydığı enerjiyi düşündüğümüzde, Project Rainbow’un üzerimizde nasıl bir etki yaratacağını merak ediyoruz. 

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir