İstanbul’da Yılbaşı Gecesi Nereye Gidebilirsiniz?

Yeni yıla İstanbul’da girecekler için şehrin en iyi mekânlarını bir araya getirdik.

Umut veren inanışları ve ritüelleri oldum olası seven insanoğlu için yeni yıl arifesi, yılın en şenlikli vakitlerinden. Şehrin sokaklarının ışıltılı süslerle donatıldığı, evin bir köşesine yılbaşı ağacı yerleştirilip çeşit çeşit hediye paketlerinin doldurulmasıyla devam eden bu renkli kış düşü, yılbaşı gecesiyle taçlandırılıyor. “Yeni yıla nasıl girersek öyle geçer” mottosuna ister inanalım ister inanmayalım, arkamızda bıraktığımız senenin yorgunluğunu atmak ve yeni seneye umutla başlamak için 31 Aralık özel bir gece. Tam da bu sebeple, yılbaşı gecesini İstanbul’da geçirecek okurlarımız için şehrin en iyi mekânlarını bir araya getirdik.

Swissotel The Bosphorus

Yeni yılı İstanbul Boğazı’na karşı bir manzarada karşılamak isteyenler için akla gelen ilk adreslerden biri Swissotel The Bosphorus; Sabrosa, Madhu’s, Chalet ve Gabbro gibi farklı konseptli mekânlarında geceye özel menü ve alternatif eğlenceler vadediyor. Otel aynı zamanda yeni yılın ilk kahvaltısı için de misafirlerine yeni yıl brunch’ı sunuyor.

Çırağan Sarayı – Tuğra Restoranı

Sarayın birinci katında yer alan ödüllü Tuğra Restoran, yılbaşı gala yemeği menüsü ve canlı müzik performansı ile yeni yılı Boğaz’a karşı selamlayan adreslerden bir diğeri. Otelin Balo Salonu ise yine yılbaşı gala yemeği, açık büfesi, özel kokteylleri ve canlı müzikleriyle bir diğer seçenek.

Four Seasons Bosphorus

Otelin Aqua Restaurant’ta düzenleyeceği yılbaşı gala yemeğinde, geceye özel hazırlanan menüye Duru And Orkestrası’nın sahne aldığı bir yeni yıl partisi eşlik edecek. Four Seasons Bosphorus Balo Salonu’nda düzenlenecek yılbaşı kutlamasında ise Pınar Güner Aktaş ve High Life Orkestrası sahne alacak.

The Ritz Carlton – Nobu İstanbul

Panoramik boğaz manzarasıyla Nobu İstanbul, Chef Joshua Treacy’nin hazırladığı “New Year Omakase Dinner” ve “New Year Cocktail” ile karşılıyor misafirlerini. Yeni yıl için özel sunulan menüde; havyar nori taco, Nobu Sashimi tadımı ve trüflü yeni tarzında somon, şefin seçi suşi tabağı, karamelize fuji elması sosuyla dana kaburga yer alıyor.

Raffles Istanbul – Rocca Restaurant

Misafirlerine Akdeniz lezzetleri sunacak Rocca Restaurant, zengin bir açık büfe servisi sunacak. Deniz mahsulleri barı, soğuk büfesi ve dünya mutfaklarından sıcak seçeneklere Six Pack müzik grubunun kulakların pasını silip yeni seneye mutluluk getirecek şarkılar eşlik edecek.

Divan

Divan şeflerinin hazırladığı yılbaşı menüleri Divan otelleri ve Divan restoranlarında misafirlerle buluşacak. Grubun otellerinin her biri farklı birer konseptle misafirlerini zamanda yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor. Şeflerin meşhur lezzetleri aynı zamanda paket servisle dileyenlerin evlerine de servis edilecek.

La Mia Luce

Şehrin İtalyan restoranlarından, ödüllü La Mia Luce, geleneksel yöntemlerle pişirilen menüsü, şarap seçenekleri, İtalyan başlangıçları ve kokteylleri ile yeni seneyi Anadolu Yakası’nda karşılamak isteyenler için şık bir Akdeniz restoranı.

Izaka Terrace

Türk ve Yunan müziğinin ezgileriyle dolacak Izaka Terrace’de yılbaşı gecesinde istiridye, kral yengeç, karides, zeytinyağlı enginar gibi lezzetleriyle başlayan menüye söğüş etler, peynir çeşitleri ve kırmızı karidesli lazanya tabakları eşlik edecek. Tahinli çıtır balkabağı mus ve kaymaklı cevizli dondurma ise Türk-Yunan ezgilerinin tatlı tınılarının eşlikçisi olacak.

Vogue Restaurant

Dünden bugüne Vogue’un arşivinden görsellerle donatılan Vogue Restaurant, modern ve sofistike ambiyansıyla yeni seneyi karşılamak için ideal mekânlardan bir diğeri. Boğaz’ı kucaklayan manzarasıyla Vogue Restaurant, Modern Avrupa’dan Uzak Doğu mutfağına, modaya uygun lezzetlerle yeni seneyi karşılıyor.

Sunset Grill & Bar

Şef Fabrice Canelle’nin hazırladığı yılbaşı menüsüyle misafirlerini karşılamaya hazırlanan Sunset Grill & Bar; kokteyl, yemek ve after party programı ile İstanbul Boğazı’na karşı renkli bir yılbaşı gecesi sunuyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir