Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Gucci Osteria ile Akdeniz’den Uzak Doğu’ya Lezzet Esintisi

2 Nisan 2021
Gucci Osteria ile Akdeniz’den Uzak Doğu’ya Lezzet Esintisi
Gucci Osteria, üçüncü restoranını 29 Nisan’da Tokyo’da açılacak olan Tokyo Namiki çatısı altında lezzet düşkünleriyle buluşturacak.

Gucci’nin sene başında North Face ile yaptığı işbirliğini anımsayanlarınız olacaktır. Bu ikilinin işbirliğinden doğan koleksiyonun tanıtımında dağlarda topuklu ayakkabı ve eteklerle gezen modeller görmüştük. Gerçekçi olmayan güzellik kalıplarını yıkmak isteyen Gucci, North Face ile olan işbirliğinde gerçekten bu amaca hizmet eden tasarımlar sunmuştu. Ayrıca koleksiyon tanıtımında Milano ve Hong Kong şehirlerinde birkaç bina, North Face’in puffer montlarıyla kaplanmış ve bu ilginç tasarımlar sokakları renklendirmişti. Moda dünyasında ses getiren ve çok konuşulan bu işbirliğinden sonra Gucci’yi bir başka işbirliğiyle anıyoruz. Bu işbirliği moda dünyasından değil, fakat yine adından söz ettirecek gibi duruyor: Gucci Osteria da Massimo Bottura, üç Michelin yıldızlı İtalyan şef Massimo Bottura ile bir işbirliği.

Massimo Bottura, 2015’de İstanbul’da Ristorante Italia di Massimo Bottura’yı açmıştı. Hatta bu restoran, dünyaca ünlü şefin İtalya sınırları dışında açtığı ilk mekanıydı. Şimdiyse Gucci ile işbirliği yapan Bottura, Tokyo’daki Gucci Osteria’da yeni restoranını açmanın heyecanını yaşıyor. Bu mutfakta ünlü şefe yine Michelin yıldızlı bir başka şef Karime Lopéz, baş aşçı olarak eşlik ediyor olacak.

Gucci Osteria

Karime Lopéz, Gucci Osteria da Massimo Bottura’nın bir Michelin yıldızlı baş şefi. ( Foto: Lotus International)

Gucci Osteria da Massimo Bottura, Gucci Osteria’nın üçüncü adresi olacak. Restoranların ilki, 2018’de Floransa’da açılmıştı; bu mutfağın da baş aşçısı yine Kerime Lopéz’di. İkinci mutfak ise 2020’de Los Angeles’ta açılmıştı. Gucci, üçüncü mutfağı Gucci Osteria da Massimo Bottura ile dünyanın önde gelen şehirlerinden birinin yaratıcılık, zarafet ve renkli dokularından yararlanırken bir yandan da İtalyan şef Massimo Bottura’nın enerjik mutfak felsefesini Tokyo’ya taşıyor. Tokyo Namiki 29 Nisan’da açılacak fakat restoranın açılış tarihine henüz karar verilmemiş.

Türk Mutfağının İlk Michelin Yıldızı

Dünyanın En İyi Restoranı: Central

Türkiye’nin En İyi Restoranları Rehberi