Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Gabriela Hearst ile Son Koleksiyon

11 Temmuz 2023
Gabriela Hearst ile Son Koleksiyon

2020 yılında Richemont bünyesinde bulunan lüks maison Chloé’nin Kreatif Direktörü olarak atanan Gabriela Hearst’ün 3 yılın ardından markaya veda edişi, en az göreve gelişi kadar yankı uyandırdı.

New York’ta satış danışmanı olarak çalışırken 3 arkadaşıyla beraber bir marka yaratma serüvenine giren Uruguaylı tasarım dehası, 2015 yılında kendi adıyla kurduğu hazır giyim markasıyla tüm gözleri üzerine çevirmeyi başardı. Tasarım eğitimi almadan yakaladığı başarılar kulaktan kulağa konuşulurken 2020’de kazandığı CFDA Yılın Kadın Giyim Tasarımcısı Ödülü markaları oldukça iştahlandırdı.

Gabriela Hearst Ile Son Koleksiyon
Gabriela Hearst Ile Son Koleksiyon

Chloé ile çıktığı yoldaki son koleksiyonu SS24 için hazırlıklarını tamamlamaya yaklaşan Hearst, veda ederken de unutulmaz detayları parçalarına iğnelemeyi hedefliyor. Yine hedefinde “sürdürülebilir moda” olan tasarımcı bu konudaki eylemlerinin de daimi olacağını vurguluyor. Chloé’nin sürdürülebilirlik serüveninde dönüm noktalarına imzasını atan tasarımcı, markanın B Corporation sertifikasını da yine bu dönemde sağladı. Geçtiğimiz haftalarda Saatolog satırlarında da yer verdiğimiz Atelier Jolie ile iş birliği girişiminde bulunan Hearst, ileri dönüşüm için de Chloé adına bir adım atmış oldu.

Gabriela Hearst Ile Son Koleksiyon
Gabriela Hearst Ile Son Koleksiyon

Bu arada kulislerde Chloé için yeni isimler konuşulmaya çoktan başlandı ve en çok yankılanan ismin şu günlerde Saint Laurent’in kadın hazır giyim tasarım direktörü olan Chemena Kamali olduğu söyleniyor.

Hearst’ün son Chloé koleksiyonu ve yeni kreatif direktörünün kim olacağı moda camiası için gerçek bir merak konusu.