Dior’un Afrika Fethi

2019 yılında Genç Moda Tasarımcıları dalında LVMH Prize ile ödüllendirilen ve bu unvana layık görülen en genç tasarımcı olan Afrikalı tasarımcı Thebe Magugu, lüks moda evi Dior’un marka elçisi Charlize Theron tarafından 2007 yılında Afrika’nın güneyindeki gençlerin eğitim, güvenlik ve sağlığını korumak için kurduğu CTAOP (Charlize Theron Africa Outreach Project – Charlize Theron Afrika Sosyal Yardım Projesi) vakfını desteklemek amacıyla bir kapsül koleksiyon hazırladı.

Thebe Magugu X CTAOP adını taşıyan koleksiyonda Magugu, moda evinin çok özel parçalarını kendi bakış açısını yansıttığı stil kodlarıyla yorumladı.

Koleksiyon, tamamen Güney Afrika’da üretilen ve el ele tutuşan iki kadın profilinin tasarımını gösteren beyaz pamuklu bir tişört de dahil olmak üzere altı ana parçadan oluşuyor. Aynı tasarım, Dior imzasını taşıyan ipek bir eşarp üzerinde de görülüyor.

Ayrıca Dior Tote çanta, büzgü ipli bir şapka, tül etek ve aynı figüre sahip botlar da koleksiyonda stil tamamlayıcılar olarak yerlerini alıyor.

Koleksiyona maison’un internet adresi dior.com’dan ve seçili Dior mağazalarından ulaşmak mümkün.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir