Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Dijital Monet’de Kaybolmak

17 Eylül 2021
Dijital Monet’de Kaybolmak

Son dönemin ilgi uyandıran işleri arasında yer alan üç boyutlu dijital sergilere bir yenisi daha eklendi. Claude Monet: The Immersive Experience, Monet By The Water ve Beyond Monet isimli üç ayrı dijital sergi Monet’nin sırrını keşfetmek isteyen sanatseverleri bekliyor.

Adını sanatçının “İzlenim; Gündoğumu” tablosundan alan empresyonizmin sahibi kabul edilen ve fırça darbeleri ve noktalarla istediği izlenimi, renk ve ışık etkisini yaratan Monet, genç yaşında kendine özgü yaptığı eserlerle resim sanatına yeni bir bakış açısı getirmeyi başardı.

Dijital Monet’de Kaybolmak
Dijital Monet’de Kaybolmak

300 tabloyu buluşturan Claude Monet: The Immersive Experience ile başlayan dijital Monet serüveni şimdiye dek Brüksel, Barselona ve Torino’da sergilendi ve izleyenler Monet bahçelerinde kaybolmanın hazzına vardı. Şu anda Napoli’de ziyarete açık olan sergi önümüzdeki günlerde Los Angeles, Chicago, New York ve Hangzhou’da ziyarete açılacak.

400 Monet tablosunu buluşturan Beyond Monet ise şu an Toronto’da meraklılarıyla buluşuyor. Sergi, buradaki serüvenini tamamladıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin farklı eyaletlerinde gerçekleşecek gösterim için tura çıkacak.

Dijital Monet’de Kaybolmak
Dijital Monet’de Kaybolmak

Monet By The Water için ise söylentiler beklentileri yükseltecek cinsten. 250 tabloyu buluşturacak etkinlik şimdiye dek yapılan “dünyanın en büyük Monet deneyimi” olarak tanıtılıyor. Aralık ayında San Fransisco’da başlayacak olan etkinlik daha sonra Minneapolis, Atlanta, Seattle, Miami, Denver, St. Louis ve Philadelphia’da devam edecek.