Balo Elbiselerini Kadrana Taşıyan Saatler

Gelmiş geçmiş en ünlü modacılardan Christian Dior’un balo elbiselerinden ilhamla tasarlanan Grand Bal de Printemps saatlerine yakından bakıyoruz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-99.png

Bu bir saat haberi ama dürüst olmak gerekirse yazarken beni asıl heyecanlandıran şey saatlerde Christian Dior’un eskizlerinin kullanılması oluyor. Bahsettiğim bu eskizler, saatin kasa arkasına işlenmiş. Christian Dior’un çizdiği balo elbiselerini saatin kadranında da görüyoruz ayrıca. Kadranı tasarlarken de balo eteklerinin salınmasından esinlenilmiş: Kadranın üzerine yerleştirilen salınımlı bir ağırlıkla pastel tonlardan oluşan bir çarkta bir balo elbisesinin eteklerinin kendi etrafında uçuşmasına benzer bir hareket oluşuyor. Bu hareket kimi modellerde kadifenin yarattığı efektle kimi modellerde ise sarmallar ve iç içe geçen bantlarla oluşan bir burgu düzeniyle oluşuyor.

Koleksiyonda, farklı elbise tasarımlarını simgeleyen iki farklı salınım ağırlığına sahip 5 saat yer alıyor. Beyaz, sarı ve pembe altın renk seçenekleriyle üretilen kasaların çapı 36 mm. Saatlerde kullanılan elmas, safir ve zümrütlerin renkleri ise Dior’un baharı anımsatan ikonik pastel tonlarından seçilmiş. Modellerin kalbinde (bana kalsa saatlere asıl hayat veren şey moda tasarımcısı Christian Dior’un eskizleri) ise Dior 11 1/2 Inversé otomatik kalibre bulunuyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir