Aydınlanan Bir Tasarımcıdan “Paradise”

New York’un ışıl ışıl gecelerinin sebebinin kendi topraklarında yetişen bir tasarımcıyı kutlamak için olduğuna inanlar burada mı? New Yorklu tasarımcı Lindsey Adelman’ın aydınlatma koleksiyonu Paradise, ışığın dekorasyondaki inceliğini gözler önüne sermek için hazırlandı.

Tıpkı birer sanat eserini andıran çalışmaları sanat galerilerinde dahi sergilenen sanatçı, yeni koleksiyonu Paradise’ı geçtiğimiz günlerde tanıttı. Hepimizin evlerinde olduğu dönemde göçebe yaşam tarzından ilham alan tasarımlar adeta zarifliğin birer temsilcisi.

Adelman yeni koleksiyonu için Covid öncesi tasarımlara başladığını ancak pandemiyle beraber planladığı yolculukların fiziksel yolculuklardan çok zihinsel yolculuklara dönüştüğünü ve ilhamını bu serüvenlerden aldığını söylüyor.

Lüks aydınlatmanın öncülerinden olan tasarımcı bir avizeyi ruh halimizi belirleyen bir şeye dönüştürmeye çalışırken, avizenin unsurlarını yeniden keşfetmenin bir yolunu bulmak isteğiyle harekete geçtiğini ekliyor. Elektrik telini ağır zincire ören tekstil sanatçısı Taryn Urushido ile çalışan tasarımcı elektriğin 1800’lerden bu yana kablolarla gizlendiğini, oysa ki en çok ona şükran duyup bu icadı saklamanın yersizliğini anladığını aktarıyor.

Ağır pirinç zincirlerin, cilalı pimlerin, pembe ve kehribar tonlarının, ince ve dokulu camların bir araya geldiği Paradise koleksiyonu düzensiz ve öngörülemeyen formların bir kombinasyonu olarak bizleri selamlıyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir