Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Yaz Aylarına Yakışan 5 Parfüm

14 Mayıs 2024
Yaz Aylarına Yakışan 5 Parfüm
Parfüm yazarımız Derya Türkan, yaz aylarına yakışan 5 parfümü Saatolog okurları için derledi.

Havalar ısındıkça yoğun ve ağır parfümleri rafa kaldırıp daha ferah ve hafif parfümleri tercih etmeye başlıyoruz. Sıcak yaz günlerinde hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılabilecek, mutlaka denemeniz gereken farklı tarzlarda 5 parfümü sizin için derledik.

Creed Millesime Imperial 
Yaz Aylarına Yakışan 5 Parfüm
Yaz Aylarına Yakışan 5 Parfüm – Creed Millesime Imperial

Sıcak bir yaz gününde, tropikal bir sahil kasabasındasınız ve denizden yeni çıkmışsınız. Üzerinizde tuz kokusu, elinizde kavun-karpuz karışık bir meyve kokteyli, tepesinde bir dilim limonla birlikte ufak bir şemsiye… Siz elinizdekini yudumlarken yüzünüz denizden esen rüzgara dönük. İşte tam olarak o anın kokusu. Meyveli, akuatik, hafif tuzlu hafif tatlı bir şişe yaz…  

Millesime Imperial’in üst notalarında deniz tuzu ve tropikal meyveli notalar; orta notalarında Sicilya limonu, bergamot, mandalina gibi canlandırıcı narenciye notaları ve iris; alt notalarında ise ferah deniz notaları, odunsu notalar ve misk yer alıyor.

Diptyque Philosykos
Yaz Aylarına Yakışan 5 Parfüm
Yaz Aylarına Yakışan 5 Parfüm – Diptyque Philosykos

Taze ve yeşil bir incirin kokusuyla sıcak yaz günlerini ferahlatmaya hazır mısınız? İncir ağaçlarıyla dolu bir bahçenin içinden geçiyorsunuz. Hafif tatlı sulu incirlerle, kalın incir yapraklarının yeşil, taze, sütlü ve kremsi dokusu birbirine karışıyor. Tropikal hindistan ceviziyle parfümün meyveli karakteri daha da vurgulanırken odunsu notalarla parfüm derinlik kazanıyor. İncir ve incir yapraklarının tazeliğiyle ferahlamak istiyorsanız, Diptyque Philosykos kullanabileceğiniz en gerçekçi incir parfümlerinden…

Jul Et Mad Aqua Sextius
Yaz Aylarına Yakışan 5 Parfüm
Yaz Aylarına Yakışan 5 Parfüm – Jul Et Mad Aqua Sextius

Aqua Sextius ile denizin hafif tuzlu esintisine karışan parlak narenciyeler, sulu incir, çiçekler ve yeşil orman notalarıyla sıcak yaz günlerinde ferahlatıcı bir atmosfere sürükleneceksiniz. Narenciyeli, odunsu ve akuatik kimliğiyle yazın taze nefesini yansıtan Aqua Sextius, markanın sahipleri Julien ve Madalina’nın evlendiği ve aşkın tadını çıkardığı Güney Fransa’nın gizli cenneti Aix-en-Provence kentinden ilham alıyor. 

Özellikle greyfurtun hissedildiği narenciyeler ve çayla ışıltılı bir açılış yapan parfüm, kalp notalarında sizi beyaz çiçekler eşliğinde ferah deniz notaları ve taze bir incirle karşılıyor. Alt notalarında ise Provence’ın ferah orman notalarını çağrıştıran labdanum, amber, sedir, guaiac ağacı, meşe yosunu ve misk dokunuşları hissediliyor. 

Juliette Has A Gun Vanilla Vibes 
Yaz Aylarına Yakışan 5 Parfüm
Yaz Aylarına Yakışan 5 Parfüm – Juliette Has A Gun Vanilla Vibes

Nevada’nın Black Rock Çölü’nde yapılan Burning Man Festivali’’nden ilham alan Vanilla Vibes, iki zıt notanın birleşimi üzerine kurulu. Deniz tuzu ve vanilya, tatlı ve tuzlu arasındaki mükemmel uyum. Orkide ve vanilyanın kremsi tatlılığına metalik bir ışıltı getiren deniz tuzuyla açılan parfüm, tonka fasulyesi ve benzoinin reçinemsi havasıyla kullanıcısının teninde kusursuz bir şekilde eriyor, misk ve sandal ağacıyla daha da kremsi hale geliyor. Yaz aylarında narenciyeli parfümleri sevmeyenler ve vanilyadan vazgeçemeyenler için tuzlu notalarla dengelenmiş, çekici, yazlık vanilya kompozisyonlarından…

Jo Malone Wood Sage & Sea Salt 
Yaz Aylarına Yakışan 5 Parfüm
Yaz Aylarına Yakışan 5 Parfüm – Jo Malone Wood Sage & Sea Salt

Sıcaktan bunaldığınız bir günde size deniz kenarındaki ferah esintiyi yaşatan, sıcak havaların kurtarıcısı. Canlı bir greyfurt açılışına karışan adaçayının aromatik havasıyla açılıyor Wood Sage & Sea Salt. Sonra rüzgar esiyor, denizin tuzu ve yosunu karışıyor adaçayının güzel kokusuna. Deniz havası, kum ve taşlardan oluşan tuzlu ve mineral dokuya karışan dalgaların karaya attığı yosun kokusunun doğal ve taze bir incelikle işlendiği bir kompozisyon. Tuzlu, akuatik parfümleri sevmiyorsanız bile size kendini sevdirecek ve yazlarınızı ferahlatacak bir parfüm.