İş Bankası Kampanyası

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Sylvester Stallone’un Saat Koleksiyonu Sotheby’s’de

4 Haziran 2024
Sylvester Stallone’un Saat Koleksiyonu Sotheby’s’de
Rocky ile hafızalara kazınan Amerikalı aktör Sylvester Stallone’un Rolex, Patek Philippe ve Audemars Piguet gibi saatlerden oluşan kişisel koleksiyonu 5 Haziran’da açık artırmaya çıkıyor.

Müzayede evi Sotheby’s, 5 Haziran’da New York’ta düzenlenecek “Important Watches” açık artırmasında Rocky Balboa karakteriyle sinema tarihine adını altın harflerle yazdıran meşhur aktör Sylvester Stallone’un kişisel koleksiyonundan 11 saati açık artırmaya çıkaracak. Aktörün koleksiyonundaki kimi saatler oldukça nadir, kimileri ise bir zamanlar Stallone’un filmlerinde taktığı modeller.

Saatleri sadece bir aksesuar olarak görmediğini söyleyen Stallone, tarihleri, işçilikleri ve en önemlisi de hissettirdikleri duygularla onlara hayranlık duyduğunu dile getiriyor. Saat koleksiyonu yapmaktan keyif alan aktörün müzayedeye çıkacak saatleri arasında tahmini satış fiyatı 5 milyon Amerikan dolarına kadar ulaşabilecek Patek Philippe’den geçtiğimiz yıllarda beyaz perdede bileğinde gördüğümüz Panerai’ye 11 saat yer alıyor.

Stallone, koleksiyonundaki saatlerle ilgili Sotheby’s’e verdiği röportajda, bir zamanlar kullanmaktan keyif aldığı şeyleri başkalarıyla paylaşmayı sevdiğini dile getiriyor. Bu paylaşımcı yaklaşımının saatleri için de geçerli olduğunu söyleyen Stallone, yalnızca yedi adet üretilen ve oldukça nadir bir model olan Patek Philippe Grand Master Chime ref. 6300G’yi de saat koleksiyonerleriyle buluşturuyor. Stallone bu saati hiç takmamış, bu nadir Patek hâlâ orijinal ambalajında muhafaza ediliyor.

Sylvester Stallone’un Açık Artırmaya Çıkacak Saatleri

Patek Philippe Grandmaster Chime Ref.  6300G-010 (Tahmini satış fiyatı 2.500.000 – 5.000.000 Amerikan doları)

Sylvester Stallone

Audemars Piguet Royal Oak Tourbillon “50th Anniversary” (Tahmini satış fiyatı 100.000 – 200.000 Amerikan doları)

Sylvester Stallone’un Saat Koleksiyonu Sotheby’s’de

Panerai Luminor Submersible Ref. PAM00382 (Tahmini satış fiyatı 30.000 – 60.000 Amerikan doları)

Sylvester Stallone’un Saat Koleksiyonu Sotheby’s’de

Rolex Reference 228235 Day-Date (Tahmini satış fiyatı 25.000 – 50.000 Amerikan doları)

Sylvester Stallone’un Saat Koleksiyonu Sotheby’s’de

Saatler, 5 Haziran’da Sotheby’s’in New York’taki müzayedesinde satışa çıkacak. Saat dünyasının kutsal saatlerinden biri olarak görülen Patek Philippe Grand Master Chime, şüphesiz satışı en çok merak edilen model.