Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Louis Vuitton’un Çantası Sanatla Dolu

27 Ekim 2022
Louis Vuitton’un Çantası Sanatla Dolu

Louis Vuitton’un Çantası Sanatla Dolu: LV 2022 Artycapucines Koleksiyonu, çağdaş sanatın önde gelen altı isminin dokunuşlarıyla şekilleniyor. LV’nin 2022 yeni koleksiyon çantaları sizler için derledik.

Yüksek moda dünyasından duyurduğumuz yeni bir koleksiyon haberi yok ki, sanatla bezenmiş olmasın. Louis Vuitton da bu geleneği bozmayarak geçtiğimiz günlerde, çağdaş sanatın bilinen altı ismiyle birlikte hazırladığı 2022 Artycapucines Koleksiyonu’nu duyurdu.

Louis Vuitton’un Çantası
Capucines çantalar ismini, Louis Vuitton’un 1854’te Paris’te açtığı ilk mağaza Rue Neuve-des-Capucines’dan alıyor.

Markanın sanatçı imzalı, sınırlı sayıda üretilen Artycapucines Koleksiyonu’nun dördüncü bölümünde Louis Vuitton’un zamansız klasiklerinden Capucines çantalar âdeta boş bir tuval gibi değerlendirilerek sanatçılar Daniel Buren, Kennedy Yanko, Park Seo-bo, Amélie Bertrand, Peter Marino ve Ugo Rondinone tarafından birer çağdaş sanat eserine dönüştürülüyor.

Louis Vuitton’un çantası örneğin Kennedy Yanko’nun heykelsi bir görünüm yaratmak için metal parçalar kullanarak işlemiş. Ugo Rondinone ve Park Seo-Bo ise daha geleneksel ve Louis Vuitton tasarım kodlarına yakın kumaşlar ve renkler kullanmayı tercih etmiş.

Louis Vuitton’un Ugo Rondinone Çantası
Ugo Rondinone’un geleneksel Louis Vuitton kodlarından ilhamla tasarladığı model. Çantada 14.000’den fazla el yapımı boncuk kullanılmış.
Louis Vuitton'Un Daniel Buren Çantası
Fransız sanatçı Daniel Buren, Louis Vuitton çantaları için kendi sanat eserlerinin de alametifarikası olan siyah beyaz çizgileri kullanıyor.

Bir sanat eseri ya da gardırobunuzun en özel parçası olarak saklayabileceğiniz, toplamda 9 yeni çanta tasarımının yer aldığı Artycapucines Koleksiyonu, 20 Ekim’de 200 adetle sınırlı olmak üzere satışa sunuldu. Biz editörler ise hemen her moda yazısının sonunda şunu sormadan edemiyoruz: Sanat, moda için midir?