Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Louis Vuitton’un Yeni Notaları

1 Nisan 2021
Louis Vuitton’un Yeni Notaları

Belki hatırlarsınız, geçtiğimiz haftalarda LVMH Group bünyesinde yer alan Loewe’nin çıkarttığı mumları, oda kokularını ve parfümleri size anlatmıştık. Bu haberi kaleme alırken, aklımızdan geçen şey lüks moda perakendecilerinin kozmetik ve modern şipreler yaratma konusunda duydukları heyecandı. Şimdi, bu heyecanı bir üst seviyeye taşıyan ve bugüne kadar ürettiği en etkili parfümü piyasaya süren Louis Vuitton odağımızda. 

Jacques Cavallier Belletrud, Louis Vuitton’un baş parfümörü, en iyi parfümün en doğal malzemeleri içeren denklemden çıkabileceğini söylüyor. Bu fikri sıkı sıkıya benimseyen tasarımcı, markanın en yeni parfümü Pur Oud’u yaratırken, daha önce hiç kullanılmamış bir yoğunlukta oud’u, şişelere zerk ediyor. Öyle ki, şişenin neredeyse %100’ü oud’dan oluşuyor ve sadece birkaç ekstra nota, son dokunuşu yapmak adına formüle dahil ediliyor. Bu yoğun, kalıcı ve karizmatik nota, sadece 2.000 adet şişeyle sınırlı üretiliyor ve 1.200 Euro’luk bir fiyat etiketiyle rafa çıkıyor. 

Louis Vuitton Parfüm
Louis Vuitton Parfüm

Parfümü bu kadar lüks yapan şeyin ne olduğu sorusu kafanızda uyanıyorsa, Belletrud buna da bir cevap veriyor. Kendisi, en güzel kokuların insan hayatına dokunan notalar olduğunu söylüyor ve oud’u mekanik hiçbir notayla değiştiremediği için lüks segmentine yerleştiriyor.